Powiat. Pochwalili się wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

piątek, 29 kwietnia 2016 r., 12:22
fot. internet/KPP Kartuzy

Sześćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kartuskiego wzięło udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych została Kartuska Dwójka, wśród gimnazjów Gimnazjum w Szopie.

Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z zadaniami z zakresu szeroko pojętej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zmagania przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych i w trzech etapach - najpierw uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o przepisach drogowych, potem sprawdzali wiedze i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wreszcie rywalizowali na rowerowym torze przeszkód.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, celem organizowanych cyklicznie od lat turniejów jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie znajomości przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Turnieje są okazją do praktycznego sprawdzenia wiedzy o przepisach i umiejętności jazdy rowerem przez młodych uczestników ruchu drogowego.

Gospodarzem eliminacji powiatowych była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której wchodzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kartuzach. Zwycięzcy będą reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Wyniki turnieju:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach
II miejsce - Zespół Szkół w Miechucinie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sierakowicach

Kategoria gimnazjów:

I miejsce - Gimnazjum w Szopie
II miejsce - Zespół Szkół w Miechucinie
III miejsce - Gimnazjum Publiczne w Somoninie

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.