Pożar w Zespole Szkół w Pomieczynie - ewakuowano wszystkich uczniów

poniedziałek, 9 maja 2016 r., 13:13
fot. AL

Dwie osoby zostały poszkodowane na skutek pożaru, do którego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Zespole Szkół w Pomieczynie. Pozostałych uczniów udało się bezpiecznie ewakuować z płonącego budynku. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych, po zakończeniu których uczniowie tutejszej jak i pobliskich szkół uczestniczyli w pikniku, podczas którego zapoznali się między innymi z działalnością strażaków, jak i saperów.

Do pożaru doszło około godziny 9. Ogień zauważono w jednym z pomieszczeń szkolnych. Dyrekcja placówki natychmiast przystąpiła do ewakuacji osób przebywających w placówce oraz powiadomiła o pożarze straż pożarna. Po zebraniu się wszystkich uczniów w jednym miejscu, okazało się, że brakuje dwóch osób. W tym momencie na miejsce zdążyli już dojechać druhowie z Pomieczyna, którzy po otrzymaniu informacji o brakujących uczniach rozpoczęli ich poszukiwania.

Zaginionych uczniów udało się odnaleźć i bezpiecznie wynieść ich z objętych pożarem pomieszczeń. Na zewnątrz strażacy udzielili im też pomocy przedmedycznej. Na miejsce zdarzenia skierowano też zastęp strażaków z JRG Kartuzy z podnośnikiem. Wspólnymi siłami druhów i ochotników szybko udało się opanować zagrożenie.

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczych, które pozwoliły na sprawdzenie gotowości bojowej strażaków i sprawności przeprowadzania akcji ewakuacyjnej w szkole. Zdaniem kierownictwa KP PSP, którzy przyglądali się ćwiczeniom, zostały one przeprowadzone bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o działania straży, jak i pracowników szkoły.

Po zakończeniu ćwiczeń, uczniowie tutejszej, jak i okolicznych szkół spotkali się na placu przy szkole, gdzie odbył się piknik. Podczas imprezy strażacy dali także pokaz ratownictwa technicznego, a więc pokazali, jakie działania muszą podejmować podczas wypadków drogowych, by uwolnić poszkodowaną osobę zakleszczoną w pojeździe. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznać się także z pracą saperów czy straży granicznej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.