Biathlon. Bardzo dobry start zawodników Cartusii w II rundzie Pucharu Pomorza

środa, 11 maja 2016 r., 16:21
fot. nadesłane/J. Meissner

W sobotę na stadionie Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku-Oliwie odbyła się II runda Pucharu Pomorza w biathlonie letnim. Startowało w niej około 50 zawodników z kilku klubów Pomorza a wśród nich liczna reprezentacja Cartusii.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, pierwszą z nich był bieg indywidualny (z trzykrotnym strzelaniem na dystansach od 1,2 do 3,6km) był jednocześnie Mistrzostwami Województwa Pomorskiego, zaliczanymi do Pucharu Polski w kategorii młodzików.

- Nasi młodzicy spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty. Ania Klasa i Szymon Ortmann zajęli drugie miejsca. W młodzikach młodszych Paulina Myszk była pierwsza a Klaudia Merchel druga. Podobnie wśród chłopców wygrał Damian Merchel przed Bartkiem Koszałką.W żakach Hania Miszk była trzecia, a w żakach młodszych drugie miejsca zajęli Karolina Kowalska i debiutujący w zawodach Olaf Klamrowski - informuje Janusz Meissner

Kolejną kategorią był sprint z dwukrotnym strzelaniem na dystansach 0,9 do 2,7km, który został rozegrany po południu.

W kategorii młodzików Szymon wygrał zawody. Natomiast Ania zajęła trzecie miejsce.W kategorii młodzik młodszy ponownie wygrała Paulina, a Klaudia była trzecia. Wśród chłopców Damian był drugi a Bartek trzeci. W żakach Hania była czwarta a Karolina i Olaf zajęli ponownie drugie lokaty - mówi trener zawodników.

W przerwie między konkurencjami poprzez wręczenie pucharów medali i dyplomów najlepszym zawodnikom. Podsumowany został także ubiegłoroczny Puchar Pomorza, oraz Zimowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na nartach które odbyły się w Jakuszycach w lutym bieżącego roku. Wówczas na podium również stanęli najlepsi z pierwszej rundy PP w Gdyni, która odbyła się w kwietniu br. Nasi zawodnicy we wszystkich konkurencjach zajmowali czołowe lokaty.

Następna edycja Pucharu Pomorza jeszcze w maju odbędzie się w Kartuzach. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

nadesłane: Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.