Prokowo. Przedszkolaki z "Tygryska" z wizytą u kartuskich strażaków

czwartek, 12 maja 2016 r., 12:03
fot. nadesłane

11 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze sprzętem strażackim, udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach oraz z pracą strażaka.

Dzięki uprzejmości panów strażaków przedszkolaki mogły obejrzeć wozy strażackie, kompletny rynsztunek strażaka, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji o trudnej, odpowiedzialnej, niebezpiecznej, a zarazem ciekawej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych zarówno na lądzie jak i w wodzie.

Poza tym przedszkolaki oglądały pokój, w którym odbierane są zgłoszenia wymagające interwencji strażaków. Dzieci dowiedziały się także, w jakich sytuacjach wzywa się Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych i ratują zwierzęta. Strażacy zademonstrowali dzieciom próbny alarm oraz sprzęt, którego używają w akcjach ratunkowych.

Niebywała atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i obsługa węża strażackiego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zainteresowane zadawały pytania , rozwiązywały zagadki, spontanicznie wykonywały polecenia i bezbłędnie powtarzały numer alarmowy.

Pełni wrażeń i zafascynowani pracą strażaków wróciliśmy do przedszkola, a teraz dzielimy się wspomnieniami…

nadesłane/Niepubliczne Przedszkole "Tygrysek" w Prokowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.