Lisie Jamy. "Śpiewam, bo umiem..."

czwartek, 12 maja 2016 r., 12:11
fot. nadesłane

W poniedziałek, 9 maja w Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach odbył się już po raz 16., powiatowy konkurs "Śpiewam, bo umiem". Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu kartuskiego.

Do finału przystąpiło 29 solistów z siedemnastu szkół. Jury w składzie: Joanna Werochowska, dyrygentka Scholi Canticorum z Kościerzyny; ks. Paweł Kruczek ze zgromadzenia Zmartwychwstańców; Roman Kryszewski, basista zespołu "Grupa 51", realizator nagrań, po obradach wyłoniło zwycięzców.

Dla uczestników przygotowano upominki i dyplomy, zaś dla laureatów nagrody rzeczowe. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorką jest nauczycielka tejże szkoły, Żanetta Penkowska.

Zwycięzcy konkursu:
W kategorii klas I - III:
1 miejsce - Patrycja Markowska (Banino)
2 miejsce - Monika Bulczak (Sierakowice)
3 miejsce - Franciszek Czaja (Sierakowice)
wyróżnienie - Agnieszka Tusk (Banino)

W kategorii kl. IV - VI:
1 miejsce - Kornelia Domaszk (Sierakowice)
2 miejsce - Joanna Królewicz (Banino)
3 miejsce - Kinga Rasch (SP nr 2 Kartuzy)

W kategorii kl. I - III Gimnazjum:
1 miejsce - Małgorzata Mocarska (Banino)
2 miejsce - Natalia Macholl (ZKiW Kamienica Szlachecka)
3 miejsce - Oliwia Klebba (GIM Katolickie w Kartuzach)
wyróżnienie - Kaja Dolińska (Banino)

nadesłane/A. Reiter

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.