Uczniowie ZSP Przodkowo postępy na zagranicznych praktykach relacjonują na żywo

czwartek, 12 maja 2016 r., 17:13
fot. nadesłane/ZSP Przodkowo

Na początku maja uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie z trzech klas technikalnych pojechali do Portugalii i Anglii na czterotygodniowe praktyki zawodowe. Na miejscu podnoszą swoje kwalifikacje, zaś postępy i wrażenia z kolejnych dni pobytu relacjonują na żywo w internecie.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie z klas: 3TI (technik informatyk) oraz 3TŻ (technik żywienia i usług gastronomicznych) udali się do Portugalii do Salvaterra De Magos na czterotygodniowe praktyki zawodowe. Natomiast uczniowie z 3TAK (technik architektury krajobrazu) pojechali na praktyki zawodowe do Anglii do Londynu.

- Wyjazd był możliwy dzięki staraniom dyrekcji szkoły oraz nauczycieli. Uczniowie mają okazję podnieść swoje kompetencje informatyczne oraz gastronomiczne poprzez pracę w międzynarodowym środowisku specjalistów z dziedziny IT i lokalnym środowisku restauracyjnym - mówią organizatorzy wyjazdu.

Uczniowie pracują w różnorodnych firmach informatycznych, w wielu restauracjach w okolicach Salvaterra de Magos. Porozumiewają się w języku angielskim oraz portugalskim. Oprócz korzyści zawodowych wynikających z praktyk uczniowie mają możliwość poznania kultury i tradycji Portugalii. Odwiedzają różne urokliwe miejsca przez co są jeszcze bardziej zmotywowani do nauki języków obcych.

Uczniowie o profilu Technik Architektury Krajobrazu w tym samym czasie rozpoczęli praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii. Praktyka odbywa się w firmie ogrodniczej Morgan Oates Landscape Gardening&Maintenance. W ramach praktyk uczniowie poznają brytyjskie założenia ogrodowe oraz tajniki pielęgnacji roślinności.

- Podczas trwania projektu nasi praktykanci będą mieli niebywałą okazję wzięcia czynnego udziału w realizacji pokazowego ogrodu projekt Daniel Morgan Oates na prestiżowym, międzynarodowym wydarzeniu jakim jest Chelsea Flower Show 2016. Cieszymy się bardzo, że firma obdarzyła nas zaufaniem i tak dobrze oceniła pracę i zaangażowanie uczniów. Już nie możemy doczekać się efektów pracy i trzymamy kciuki za tegoroczne złoto za Chelsea Flower Show - relacjonują nauczyciele z ZSP w Przodkowie.

Kolejne dni pobytu, wrażeń i spostrzeżeń uczniów z ZSP w Przodkowie można śledzić na stronie, którą sami prowadzą: http://portugalia.jakdzialamy.pl/ oraz na facebookowych profilach poszczególnych klas:

- profil informatyków
- profil kucharzy
- profil techników architektury krajobrazu

Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+ w ramach dofinansowania PO WER.

nadesłane: ZSP Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.