Strażacy pielgrzymowali do stóp Królowej Kaszub

niedziela, 15 maja 2016 r., 14:18
fot. AL

Już po raz siedemnasty strażacy ochotnicy z całego powiatu kartuskiego wzięli udział w pielgrzymce do stóp Królowej Kaszub. W sianowskim sanktuarium odbyła się uroczysta msza święta, podczas której druhowie dziękowali za dotychczasową opiekę Maryi i prosili o dalszą oraz modlili się za zmarłych strażaków.

Pielgrzymka strażaków z całego powiatu kartuskiego do Sianowa już od siedemnastu lat jest częścią obchodów święta rycerzy św. Floriana. To właśnie w 2000 roku zdecydowano, że strażacy nie będą pielgrzymować do Częstochowy, a do kaszubskiego sanktuarium Maryjnego w Sianowie.

W tym roku poza druhami z naszego powiatu swoją służbę Maryi zawierzyli też przedstawiciele OSP Chłapowo z powiatu puckiego oraz OSP Gniewino.

Ochotnikom w ich pielgrzymowaniu rokrocznie towarzyszą też samorządowcy i parlamentarzyści. Nie inaczej było i w tym roku. Wspólnie z druhami u stóp Matki Bożej Królowej Kaszub spotkali się posłanka Dorota Arciszewska - Mielewczyk, poseł Stanisław Lamczyk, starosta Janina Kwiecień oraz gospodarze lokalnych samorządów.

Mszę św. koncelebrowali ks. Ryszard Różycki - kapelan strażaków, kustosz sanktuarium ks. Eugeniusz Grzędzicki, ks. Henryk Zieliński oraz ks. Marian Miotk.

Tradycyjnie też po zakończonym nabożeństwie strażacy zapalili znicze na grobie księdza Waldemara Piepiórki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.