Kartuzy. Wypożyczalnia sprzętu wodnego na Wyspie Łabędziej? Gmina znowu szuka dzierżawcy

wtorek, 17 maja 2016 r., 15:59
fot. archiwum

Gmina Kartuzy po raz kolejny szuka chętnego na utworzenie wypożyczalni sprzętu wodnego na Wyspie Łabędziej. Oferty można składać do 10 czerwca bieżącego roku, minimalna stawka czynszu za dzierżawę gruntu wynosi 1,00 zł netto za m2 miesięcznie.

Pierwsze starania zmierzające do umożliwienia mieszkańcom Kartuz pływania po jeziorze Klasztornym na kajaku, czy też rowerze wodnym kartuski samorząd poczynił w czerwcu ubiegłego roku. Wtedy to Urząd Miejski w Kartuzach ogłosił, że szuka dzierżawcy chętnego do utworzenia wypożyczalni sprzętu wodnego przy Wyspie Łabędziej. Pomysł ten nie spodobał się niektórym radnym, martwiącym się o zdrowie mieszkańców. Mieczysław Gołuński tłumaczył wtedy, że jezioro jest bezpieczne, a sam pomysł miał nawiązywać do kurortowej tradycji miasta.

Wówczas jednak przedsięwzięcie zostało na etapie koncepcji, ponieważ do Urzędu nie zgłosił się żaden chętny dzierżawca. Teraz gmina Kartuzy po raz kolejny próbuje znaleźć chętnego do utworzenia wypożyczalni sprzętu wodnego na Wyspie Łabędziej.

- Szukamy kogoś, kto chciałby za przysłowiową złotówkę postawić tam sprzęt wodny i oczywiście wynajmować go naszym mieszkańcom tak, żeby mogli popływać po tych dwóch jeziorach popływać. W zeszłym roku nie było zainteresowania, ale teraz znacznie bardziej nagłośniliśmy sprawę i liczymy na chętnych - mówi burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

Osoby chętne swoją ofertę złożyć mogą do 10 czerwca bieżącego roku, powinna ona zawierać powierzchnię niezbędną do urządzenia wypożyczalni, oferowaną cenę za dzierżawę (minimalnie 1 zł netto za m2 miesięcznie), wizualizację zagospodarowania terenu oraz wykaz oferowanego sprzętu wodnego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kartuskiego Urzędu Miejskiego.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.