Chmielno. Będą bić rekord na największą zupę z truskawek

środa, 18 maja 2016 r., 10:13
fot. archiwum

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie przygotowuje się do bicia rekordu na największą truskawkową zupę w Polsce. Próba jego ustanowienia odbędzie się podczas Festiwalu Truskawek Kaszubskich, który odbędzie się tam 1 i 2 lipca.

W Chmielnie na początku lipca odbędzie się wielkie święto truskawki kaszubskiej. Impreza poświęcona będzie promocji jednego z najbardziej lubianych produktów tradycyjnych.

- Festiwal Truskawki nie będzie konkurencją dla Truskawkobrania, chcemy skupić się przede wszystkim na jej promocji, a także i wykorzystaniu jako produkt turystyczny - podkreśla Edyta Klasa.

Podczas imprezy skosztować można będzie truskawek kaszubskich pod każdą postacią, będą też truskawkowe konkursy oraz mnóstwo atrakcji z soczystym owocem w roli głównej.

Podczas Festiwalu podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu Polski w gotowaniu największej truskawkowej zupy, organizatorzy nie wykluczają, że być może podejmą się też próby ustanowienia rekordu Guinnessa.

Na organizację Festiwalu Truskawek GOKSiR pozyskał dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W trybie konkursowym Zarząd Województwa przyznał 16 dotacji. Umowę na dotację podpisała 11 maja w Urzędzie Marszałkowskim Edyta Klasa.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.