Kościerzyna. Maraton rowerowy "Kaszebe Runda" zakończony

niedziela, 29 maja 2016 r., 18:43
fot. NB

Już od wczesnego niedzielnego ranka amatorzy kolarstwa zjeżdżali do Kościerzyny, aby spod AQUA Centrum w Kościerzynie rozpocząć rowerowy wyścig. Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 195, 125 oraz 65 kilometrów. Zarówno na trasie jak i na kościerskim rynku czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Pierwsi zawodnicy stawili się na starcie już o godzinie siódmej rano, aby o 7.30 rozpocząć wyścig na najdłuższym, 195-kilometrowym odcinku. Już kilkadziesiąt minut później na starcie stawali śmiałkowie, którzy chcieli sprawdzić swoje siły na dystansie 120 kilometrów. Jako ostatni, od godziny 9, wyruszali Ci, którzy do przejechania mieli trasę "Mikro" czyli 65 kilometrów.

Gdy zawodnicy przemierzali urokliwe tereny Szwajcarii Kaszubskiej, organizatorzy przenieśli się na rynek miasta, aby przygotować się na przyjazd pierwszych rowerzystów. I tak już od godziny 10.30 zaczęli zjeżdżać pierwsi z nich.

Tegoroczna trasa rowerowego maratonu przebiegała przez 10 gmin. W ośmiu miejscowościach dla kolarzy przygotowane zostały specjalne punkty postojowe. Były to: Borsk, Laska, Charzykowy, Lipnica, Sominy, Półczno, Sulęczyno i Stężyca.

W wyścigu udział wzięło około 2500 osób. Warto dodać, że w wyścigu Kaszebe Runda wynik był kwestią drugorzędną. Każdy z zawodników, któremu udało się dotrzeć na metę otrzymał taką samą nagrodę w postaci pamiątkowego medalu i dyplomu. Wszyscy byli więc wygranymi.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.