Dzień Dziecka - sprawdź, co 1 czerwca będzie się działo w Twojej okolicy

wtorek, 31 maja 2016 r., 09:18
fot. archiwum/MD-Z

1 czerwca to jeden z najbardziej lubianych dni w roku przez wszystkie dzieci. Z okazji ich wielkiego święta w wielu miejscach w powiecie przygotowano wspaniałe atrakcje i niespodzianki. Sprawdź, gdzie warto wybrać się ze swoją pociechą.

Dzień Dziecka na Złotej Górze

Centrum Sportów Wodnych i Rekreacji na Złotej Górze zaprasza we wtorek, 31 maja w godz. 10-15 na sportowy Dzień Dziecka. W programie m.in. pokazy i warsztaty Klubu Sportowego Movement oraz zajęcia w ramach Klubu Małych Odkrywców.

Dzień dziecka na Strzelnicy
Klub Strzelecki "Dziesiątka" LOK Kartuzy zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Dzień Otwarty strzelnicy zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Z tej okazji w godz. 15-19 pod czujnym okiem instruktorów i doświadczonych zawodników oraz zawodniczek można będzie zobaczyć profesjonalne karabinki sportowe. Jest to także okazja, aby dowiedzieć się, jak wygląda trening licencjonowanego zawodnika. Można też będzie postrzelać ze sportowego karabinka lub pistoletu pneumatycznego i sprawdzić własne zdolności strzeleckie.

Zobacz, jak pracują policjanci
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zapraszają 1 czerwca do swojej siedziby najmłodszych na Dzień Otwarty. W godz. 9 -14 dzieci będą mogły zobaczyć, gdzie pracują mundurowi i jakim sprzętem dysponują. Funkcjonariusze zaprezentują środki przymusu bezpośredniego znajdujące się na wyposażeniu policjantów i oprowadzą po komendzie, będzie można zobaczyć pomieszczenia oficerów dyżurnych, poszczególnych wydziałów, a także pomieszczenie dla osób zatrzymanych, gdzie osadzani są podejrzani i przestępcy. Szkoły lub większe grupy, które chciałyby z zaproszenia policjantów skorzystać proszone są o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 58 685 22 74.

Dzień Dziecka na wesoło i sportowo
W Przodkowie zabawa z okazji święta milusińskich odbędzie się 1 czerwca, w godz. 10-13 na boisku asfaltowym stadionu gminnego. Tam najmłodsze dzieci z klas O-III ze wszystkich szkół z terenu gminy mogą skorzystać z wesołego miasteczka. Będą gry i zabawy, poczęstunek oraz mnóstwo innych atrakcji. W tym samym czasie uczniowie klas IV-VI uczestniczyć będą w zajęciach sportowo - zręcznościowych na "Orliku". Tutaj też uczniowie mogą liczyć na ciekawe zajęcia i mnóstwo atrakcji. Po południu od godz. 15.00 na boisko Orlik organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci oraz całe rodziny. Do godziny 18.00 zaplanowano gry i zabawy zręcznościowe w różnych dyscyplinach sportowych. Będą słodkie upominki i poczęstunek.

Dzień Dziecka w Somoninie
Na wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka zaprasza małych mieszkańców tradycyjnie gmina Somonino. W Leśniczówce Sarni Dwór w godz. 10-14 odbędzie się piknik z całym mnóstwem atrakcji. W programie m.in. pokaz ratownictwa medycznego, dmuchane zjeżdżalnie i zamek, gokarty rowerowe, trampolina, zabawy profilaktyczne, konkursy z nagrodami i pokaz ratownictwa technicznego OSP Somonino. Imprezę zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie i Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie. Na wszystkich będzie czekać słodki poczęstunek. Organizatorzy zapraszają też rodziców z dziećmi, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły lub do przedszkola.

Dzień Dziecka z darmowymi atrakcjami w Hotelu Miłosz
Mnóstwo atrakcji czekać będzie na najmłodszych także w hotelu Miłosz Kaszuby w Kartuzach. W godz. 15 -20 na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji. W programie: zabawa z animatorem, konkurs w przeciąganiu liny, turniej skoku w workach, zawody w podnoszeniu ciężarów, biegi dookoła stadionu, konkurs na najładniejszy rysunek hotelu, czekoladowa fontanna, malowanie twarzy, przejażdżka na kucykach, mini zoo, wytwórnia baniek mydlanych, trampolina, basen, siłownia, świat dmuchanych zjeżdżalni i loteria.

Wystawa Zaczarowany Świat Dziecka
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych 1 czerwca o godz. 16 na wernisaż wystawy "Zaczarowany Świat Dziecka". Na najmłodszych czekać będzie niespodzianka.

W wiele imprez z okazji Dnia Dziecka będzie też obfitował weekend, ale temu tematowi poświęcimy oddzielny artykuł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.