Festiwal Ludzie dla ludzi - organizacje pozarządowe mogą się zgłaszać do 3 czerwca

czwartek, 2 czerwca 2016 r., 11:20
fot. archiwum/AL

Coroczne targi organizacji pozarządowych powiatu kartuskiego w tym roku przybiorą inną nazwę i formę. Odbędą się jak festiwal "Ludzie dla ludzi". Organizacje pozarządowe zainteresowane udziałem w imprezie mogą przesyłać swoje zgłoszenia i propozycje do 3 czerwca.

Festiwal "Ludzie dla Ludzi" to nowa nazwa imprezy, którą Starostwo Powiatowe w Kartuzach współorganizuje z organizacjami pozarządowymi. Od wielu lat była ona znana jako targi organizacji pozarządowych.

- W tym roku zmieniamy nie tylko jej nazwę, ale także formułę. Nowa nazwa ma nawiązywać do działalności stowarzyszeń, fundacji i klubów sportowych, które działają dla drugiego człowieka. Nazwę wybrali sami członkowie organizacji obecni na spotkaniu konsultacyjnym w dniu 31 maja w Inkubatorze Przedsiębiorczości - informuje Aleksandra Kuczkowska, kierownik referatu ochrony zdrowia i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych czekać będą na mieszkańców powiatu kartuskiego 9 lipca w Parku Solidarności w Kartuzach.

- Wspólnie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Odbędą się między innymi pokazy i nauka tańca, warsztaty artystyczne i zabawy dla dzieci, pokazy filmowe, turnieje szachowy i gry w Baśkę, pokaz i nauka judo, konkursy oraz wiele innych atrakcji - dodaje Aleksandra Kuczkowska.

Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które chcą zaprezentować swoją działalność lub w inny sposób włączyć się w organizację imprezy mogą zgłaszać się do 3 czerwca. Propozycje należy przesyłać na adres: zdrowie@kartuskipowiat.pl bądź zgłaszać telefonicznie pod numerem 58 694 82 70.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.