Małkowo. Spotkanie z łabędziami i zabawy przy ognisku

niedziela, 5 czerwca 2016 r., 11:41
fot. Longina Templin

Po raz trzeci zaproszono mieszkańców na rajd integracyjny po okolicy. Tym razem prawie godzinną marszrutę w sobotnie popołudnie połączono z Dniem Dziecka. Nie zabrakło konkursów z nagrodami i pieczenia kiełbasek przy ognisku.

- Celem naszego pomysłu jest przede wszystkim integracja, bo z roku na rok przybywa nam nowych mieszkańców - stwierdziła Lucyna Pakura, przewodnicząca miejscowego KGW. - Chcemy się ze sobą zapoznać, zintegrować, a wspólny spacer zakończony odpoczynkiem przy ognisku jest ku temu świetną okazją.

Prawie godzinna niespieszna marszruta zakończyła się przy rozlewisku zajmującym około 4 hektarów. Swoją ostoję znalazły tam żurawie i rodzina łabędzi (mama, tata i sześcioro łabędziątek). Ci, którzy zdecydowali się na rajd, nie mieli okazji zobaczyć żurawi, gdyż rankiem wylatują na żer i wracają wieczorem. Razem jest ich tam około 60.

Po powrocie z urokliwego miejsca zajęto się najmłodszymi, dla których przygotowano Dzień Dziecka. Przy ognisku pieczono kiełbaski, odbyły się konkursy z upominkami, słodyczami i nagrodami.

Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka, organizatorzy imprezy, dziękują Wiolecie Krause, która przeprowadzała konkurencje dla dzieci, m. in. zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy oraz tworzenie kwiatów i zwierzątek z baloników.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.