Nowy Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP w Somoninie wybrany

poniedziałek, 6 czerwca 2016 r., 08:50
fot. NB

W strażnicy OSP Goręczyno obradowali w sobotę strażacy z terenu gminy Somonino. Podczas zjazdu nie tylko podsumowali minione lata działalności, ale też wybrali nowy skład zarządu. Druhowie po raz kolejny obdarzyli zaufaniem Romana Stenkę, któremu powierzyli funkcję komendanta gminnego. Prezesem gminnym został zaś Jarosław Wydrowski.

Zjazd gminny delegatów z poszczególnych jednostek tradycyjnie rozpoczął się od sprawozdania z działalności w minionej kadencji. Przez te lata w tutejszym systemie ochrony przeciwpożarowej doszło do kilku istotnych zmian. Jeszcze pięć lat temu na terenie gminy działały trzy jednostki w krajowym systemie. Obecnie działają tu cztery jednostki, OSP Somonino, OSP Hopowo, OSP Goręczyno, OSP Ostrzyce. Zjazd był też okazją do podziękowania druhom za ich dar niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Zaproszeni goście nie szczędzili więc słów uznania w kierunku ochotników.

Po podsumowaniach i podziękowaniach nadszedł czas na udzielenie zarządowi absolutorium oraz dokonanie wyboru nowych władz gminnych OSP. Ochotnicy po raz kolejny zaufaniem obdarzyli Romana Stenkę, któremu powierzyli funkcję komendanta gminnego. Prezesem zarządu gminnym został zaś Jarosław Wydrowski.

Skład nowego Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Somoninie:
Prezes - Jarosław Wydrowski
wiceprezes - Ryszard Richert
wiceprezes - Rafał Butowski
komendant gminny, sekretarz - Roman Stenka
skarbniki - Bogusława Kuchta
członek prezydium - Ryszard Pyszka
członek -Stanisław Brylowski
członek - Eugeniusz Brzeski
członek - Zbigniew Dysarz
członek - Tadeusz Jakusz
członek - Łukasz Pioch
członek - Błażej Plichta
członek - Roman Potrykus
członek - Łukasz Puzdrowski
członek - Przemysław Skierka
członek - Adam Skrzypkowski
członek - Franciszek Skrzypkowski
członek - Andrzej Ustowski

Skład komisji rewizyjnej:
przewodniczący - Tadeusz Pyszka
sekretarz - Dariusz Kleina
członek - Zenon Puzdrowski

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.