Maria Wenta-Barlak wraca na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Kartuzach

poniedziałek, 6 czerwca 2016 r., 10:27
fot. archiwum

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach będzie miał nowego dyrektora. Konkurs na to stanowisko wygrała Maria Wenta-Barlak, która wcześniej przez wiele lat kierowała tą placówką.

Maria Wenta-Barlak od 1 września 2016 r. obejmie stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. Komisja konkursowa wybrała właśnie jej kandydaturę, tym samym po sześciu lata wraca na stanowisko, które sprawowała przez kilkanaście lat. Kierowała szkołą, gdy w tej tworzono gimnazjum i zespół szkół ogólnokształcących.

Maria Wenta Barlak zaczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 5 w 1988 roku, sprawowała tam funkcję wicedyrektora szkoły. Po dwóch latach została pracownikiem kuratorium oświaty w Gdańsku. W 1992 roku objęła funkcję dyrektora ówczesnej szkoły podstawowej nr 5. Sprawowała ją nieprzerwanie do 31 sierpnia 2010 roku. W 2011 roku Maria Wenta -Barlak została wizytatorem w kuratorium oświaty,a w 2012 roku objęła stanowisko dyrektora ZS w Gowidlinie. Gdy, w związku wygaśnięciem kadencji obecnej dyrektor zespołu szkół w Kartuzach, ogłoszono konkurs na to stanowisko, była dyrektor zgłosiła swoją kandydaturę.

- Od początku organizowałam tą szkołę, to prawie całe moje życie zawodowe. Cieszę się, że komisja konkursowa wybrała moją kandydaturę. Wracam po sześciu latach, mam nadzieję, że sprostam nowym wyzwaniom, a szkoła będzie dobrze postrzegana w lokalnym środowisku - podkreśla Maria Wenta-Barlak.

Gmina Sierakowice już ogłosiła konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Gowidlinie. Osoby zainteresowane złożeniem swojej kandydatury mogą to uczynić do 14 czerwca. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Magdalena Damps-Zdrojewska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.