Kartuzy po raz pierwszy na trasie Wielkiego Przejazdu Rowerowego!

poniedziałek, 6 czerwca 2016 r., 15:35
fot. nadesłane

Już w niedzielę odbędzie się jubileuszowa XX edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc wielkiego święta pomorskich rowerzystów. Po raz pierwszy jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kartuz! Rezerwuj więc czas i dołącz do grupy!

Z okazji 20. Wielkiego Przejazdu Rowerowego organizatorzy dla jego uczestników przygotowali nie lada atrakcje. Po raz pierwszy na miejsce wielkiego finału, który odbędzie się w Parku Sopockie Błonia, będą wiodły trzy trasy. Jeden z peletonów, zachodni, będzie miał swój początek w Kartuzach, co także jest historycznym wydarzeniem! Lubisz rowerowe przejażdżki? Dołącz do grupy!

Kartuski peleton wystartuje z parkingu Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach w niedzielę o godzinie 9., warto więc na miejscu zbiórki pojawić się nieco wcześniej. Stąd trasa będzie wiodła drogą wojewódzką do Żukowa, gdzie już o 9.45 do grupy będą mogli dołączyć wszyscy chętni. Kolejnym przystankiem będzie Banino. Tam organizatorzy zaplanowano 15-sto minutową przerwę, po której udadzą się w kierunku Gdańska Śródmieście. Następnie wspólnie z peletonem południowym będą kręcić w kierunku miejsca Wielkiego Finału, a więc Parku Sopockie Błonia.

- Przejazd peletonu będzie eskortowany przez policję oraz służby medyczne organizatorów. Planujemy poruszać się umiarkowanym tempem około 15 km/h, co będzie ułatwione prowadzeniem trasy z górki. Tempo i dystans naszego przejazdu pozwolą na swobodny udział wszystkim grupom rowerzystów - zaznaczają organizatorzy.

Organizatorami imprezy są między innymi Rowerowa Metropolia oraz Rowerowe Kaszuby.

Więcej informacji na temat 20. Wielkiego Przejazdu Rowerowego można znaleźć tutaj.

Szczegółowy plan przejazdu - peletonu zachodniego:
Kartuzy -> Żukowo -> Banino -> Gdańsk -> Sopockie Błonia
Kartuzy parking przy Muzeum Kaszubskim
8:50 - zbiórka
9:00 - wyjazd
Żukowo Orlen ul. Gdańska
9:45 - dołączenie do peletonu w ruchu
Banino skrzyżowanie Lipowa/Lotnicza/Klonowa
10:15 - wjazd peletonu + 15 min przerwa regeneracyjna
10:30 - wyjazd
Gdańsk - Kokoszki parking przy Biedronce
11:00 - dołączenie do peletonu w ruchu
11:45 - wjazd Peletonu Zachodniego na ul. Rajską w Gdańsku i dołączenie do peletonu południowego i wspólny przejazd do Sopotu

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.