Dzień Dziecka w Sarnim Dworze w Somoninie

środa, 8 czerwca 2016 r., 12:01
fot. nadesłane/GOK Somonino

Stowarzyszenie "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie zorganizowali Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci z Gminy Somonino w Leśniczówce Sarni Dwór.

W imprezie wzięły udział dzieci z wszystkich szkół podstawowych - Somonina, Goręczyna, Borcza i Egiertowa, przedszkola w Somoninie oraz rodzice z małymi dziećmi - łącznie około 1150 osób.

Na dzieci czekało wiele darmowych atrakcji - zamki, zjeżdżalnie, trampoliny, rowerki, konie i kucyki. Strażacy z OSP Somonino przygotowali pokaz sprzętu gaśniczego i ratunkowego - cięcie samochodu z wydobyciem osób poszkodowanych. Dla najmłodszych spektakle teatralne,zabawy muzyczne i malowaniem twarzy. Nie zabrakło też specjalnego programu profilaktycznego. Można było skorzystać
z wielu stoisk handlowych. Pogoda dopisała więc i dzień był dla dzieci udany. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek w postaci drożdżówki.

oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.