Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali dwie duże plantacje konopii indyjskich w powiecie kartuskim

czwartek, 9 czerwca 2016 r., 09:17
fot. internet/cbsp.policja.pl

Dwie duże plantacje konopi zlikwidowali w powiecie kartuskim funkcjonariusze CBŚP. Jedna z nich znajdowała się w kurniku. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn prowadzących uprawę. Z plantacji można było uzyskać około 45 kg marihuany, o szacunkowej wartości ok. 1.5 mln zł.

Nad sprawą grupy trudniącej się uprawą konopi policjanci z gdańskiego CBŚ pracowali kilka tygodni. Jak informuje kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP, funkcjonariusze udali się w nocy do jednej z miejscowości w powiecie kartuskim, gdzie zgodnie z ustaleniami na jednej z posesji prowadzona była uprawa konopi. Policjanci zatrzymali cztery osoby - 36-letniego Mariusza K. ps. Rudy, 47- letniego Andrzeja F., 37- letniego Adama G. oraz 34- letnego Andrzeja M. ps. Filuś. Podejrzani w chwili zatrzymania byli kompletnie zaskoczeni.

Profesjonalnie zorganizowaną plantację prowadzono na piętrze budynku gospodarczego. Na parterze znajdowała się hodowla kur. Jak informuje CBŚP, wewnątrz budynku funkcjonariusze zabezpieczyli 870  rosnących krzaków konopi, kilogram gotowej marihuany i około 10 kg drobnych części konopi w fazie suszenia.

Ponadto policjanci ujawnili również ponad 100 doniczek z ziemią i pozostałościami po ścięciu roślin. W osobnym pomieszczeniu zorganizowana była suszarnia. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również specjalną maszynę do automatycznego oddzielania drobnych części roślin od łodyg konopi.

Po sprawdzeniu kurnika, mundurowi weszli do wynajmowanego przez członków tej grupy mieszkania, gdzie ujawnili kolejną plantację konopi. Rosło tam 786 krzewów w początkowej fazie rozwoju.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła czterem podejrzanym zarzuty uprawy konopi w znacznych rozmiarach oraz przetwarzania ich. Za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Sąd Okręgowy w Gdańsku wobec dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.