Blisko 200 osób z Kaszub ruszyło trasą Wielkiego Przejazdu Rowerowego

niedziela, 12 czerwca 2016 r., 11:44
fot. AL

Rozpoczęło się wielkie święto pomorskich rowerzystów. Z trzech zakątków Pomorza ruszyły peletony miłośników dwóch kółek, którzy spotkają się na Sopockich Błoniach. Po raz pierwszy na trasie Wielkiego Przejazdu Rowerowego znalazły się Kartuzy. W sumie granice powiatu kartuskiego przekroczyło blisko 200 rowerzystów!

Trwa jubileuszowa XX edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc święta pomorskich rowerzystów. Po raz pierwszy, dzięki grupie Rowerowe Kaszuby, jedna z tras na miejsce wielkiego finału wiedzie z Kartuz! Tym samym w niedzielny poranek przy Muzeum Kaszubskim spotkało się niemal 100 miłośników dwóch kółek, by wspólnie ruszyć w trasę do Parku Sopockie Błonie.

Zachodni peleton prowadził przez Żukowo i Banino, gdzie do kartuskiej grupy dołączyli kolejni rowerzyści. W sumie granice naszego powiatu przekroczyło blisko 200 sympatyków jednośladów!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.