Festyn Rodzinny w Łapalicach - zabawa z konkursami i strażakami

czwartek, 16 czerwca 2016 r., 09:48
fot. nadesłane/OSP Łapalice

"Żyjemy zdrowo - nienałogowo" - takie hasło przyświecało tegorocznemu festynowi rodzinnego, który w pierwszy weekend czerwca odbył się w Szkole Podstawowej w Łapalicach.

Występy, konkursy i pokazy strażackie umiliły uczestnikom zabawę podczas festynu rodzinnego w SP w Łapalicach. Piknikowi towarzyszyły: międzyklasowy konkurs na najciekawszy plakat dot. profilaktyki uzależnień (komisja, w skład której weszli rodzice, ustaliła, że wygrała klasa III), rodzinny konkurs na najzdrowszą i najpiękniejszą kanapkę, rodzinny konkurs na plakat promujący zdrowe odżywianie, konkurs na najciekawsze hasło zachęcające do zdrowego stylu życia i liczne konkurencje sportowe dla uczestników festynu w każdym wieku. We wszystkich konkurencjach uczestnicy otrzymali słodkie upominki, zaś laureaci ciekawe nagrody rzeczowe.

Uczestnicy pikniku promowali też swoją Małą Ojczyznę, poprzez konkurs wiedzy o Kaszubach i układanie kaszubskich puzzli. Zachęcaliśmy również do spędzania wolnego czasu na czytaniu książek, promując wiedzę naszych uczniów poprzez konkurs zagadek literackich.

Imprezę uświetnili i uatrakcyjnili zawsze życzliwi strażacy z OSP w Łapalicach. Był pokaz sprzętu strażackiego, rozkładanie węży oraz możliwość dotknięcia i zobaczenia z bliska wozów bojowych, jakimi dysponują. Strażacy poczęstowali również wszystkich uczestników przepysznym i gorącym żurkiem.

Na zakończenie imprezy nasz gość spotkania Ewa Borowska, zachęciła obecnych do zażywania ruchu, udowadniając, że aerobik to forma, która przynosi dużo korzyści i wyzwala endorfiny szczęścia, a uprawiać ją można w każdym wieku. Potem poprowadziła zajęcia dla wszystkich chętnych.

Podczas imprezy udało się zebrać ponad 2 tys. zł, które Rada Rodziców zamierza przeznaczyć m. in. na zakup stojaków rowerowych dla dojeżdżających na nich do szkoły uczniów.

oprac.MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.