Propozycje na weekend - sprawdź, gdzie się wybrać

czwartek, 16 czerwca 2016 r., 18:50
fot. archiwum

Koncert Elektrycznych Gitar w Żukowie, zawody na basenie i piknik, tradycyjne sobótki w Zgorzałem i wiele innych propozycji na ten weekend przygotowano w wielu miejscowościach w powiecie kartuskim.

Kartuskie Biegi Uliczne

W sobotę kolejna, tym razem kartuska odsłona cyklu "Kaszuby Biegają" . Bieg główny "Kartuskiej 10" na dystansie 10 km będzie wiódł trasą wokół Jeziora Klasztornego Dużego. Zawodnicy wystartują o godz. 11 z ulicy gen. J. Hallera na wysokości Urzędu Miasta Kartuzy, metę wyznaczono w Parku Solidarności. W ramach imprezy odbędą się również biegi towarzyszące.

Festyn Rodzinny w Goręczynie
W sobotę w godz.10-15 na stadionie w Goręczynie odbędzie się piknik rodzinny. W programie: występy uczniów, zespołu muzycznego, niespodzianki grupy paramilitarnej "Gryf Pomorski", biegi rodzinne, konkurencje sprawnościowe, konkursy, loteria fantowa, zjeżdżalnia, malowanie twarzy oraz poczęstunek.

Wystawa w Muzeum Kaszubskim
W sobotę o godz. 11 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Leon Kąkol - Kaszub, Pedagog, Żołnierz".

Festyn rodzinny i zawody pływackie promujące bezpieczne lato na Kaszubach
W sobotę sporo atrakcji czeka na pływalni Neczk i pobliskim stadionie w Kartuzach. O godz. 14 na basenie rozpoczną się zawody pływackie, o godz. 16 zaplanowano pełen atrakcji festyn. W programie m.in. pokazy straży pożarnej, policji, ratowników WOPR oraz konkursy sportowe, zabawa na dmuchanym placu zabaw.

Żukowska Sobótka
W sobotę o godz.17 w parku na Jeziorkiem w Żukowie odbędzie się wielka doroczna impreza sobótkowa. Gwiazdą wieczoru będą Elektryczne Gitary. W programie również występy takich artystów jak Colored, Duo Fenix - Dwa Fyniki, Czarodzieje z Kaszub, Damroka.

Tradycyjne obrzędy Nocy Świętojańskiej w Zgorzałem
W sobotę o godz. 19 w Zgorzałem odbędzie się coroczna impreza sobótkowa. W programie: konkurs na najładniejszy wianek, puszczanie wianków na wodę, pieczenie kiełbasek i degustacja potraw kaszubskich oraz zabawa z Piotrem Szycą z Radia Kaszebe.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej w Galerii Sulimin
W sobotę o godz. 19 w Galerii Sulmin odbędzie się koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem. Publiczność usłyszy takie hity: "Czas nas uczy pogody", "Brzydcy", Gdybyś". Zabrzmią także nowe piosenki z ostatniej płyty "Przepływamy". Nie zabraknie również przebojów Czesława Niemena.

Rodzinny Rajd Rowerowy
Grupa Rowerowe Kaszuby zaprasza w niedzielę o godz. 12 dzieci, młodzież wraz z opiekunami na wielką wyprawę rodzinną. Rajd adresowany jest głównie dla najmłdoszych, oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem. Udział w wyprawie należy potwierdzić na e-maila rowerowekaszuby@gmail.com. Trasa będzie liczyć około 30 km i będzie prowadzić przez następujące miejscowości: Kartuzy - Uciska - Sitna Góra - Mokre Łąki - Łapalice - Chmielno - Kosy - Kartuzy.

Zawody strażackie w Sierakowicach i w Chmielnie
Musztra, sztafeta oraz ćwiczenia alarmowo - bojowych to konkurencje, z którymi zmierzą się w niedziele drużyny OSP w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Sierakowicach i w Chmielnie. Początek zmagań w Sierakowiach o godz. 12 na stadionie, w Chmielnie natomiast zawody rozpoczną się o godz. 14, również na stadionie gminnym.

Festyn integracyjny w Egiertowie
W niedzielę o godz. 13 na bosiku przy szkole w Egiertowie odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem "Sprawni inaczej są obok nas" . W programie wiele niespodzianek, m. in. występ artystyczny, konkursy, animacje, a także słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

XIII Piknik Integracyjny dla Mieszkańców i Przyjaciół Ziemi Mirachowskiej
Trzeźwo, na wesoło i po kaszubsku" - pod takim hasłem w niedzielę o godz. 13 rozpocznie się przy Domku Myśliwskim w Mirachowie 13. piknik dla mieszkańców i przyjaciół wsi Mirachowo. Organizatorzy, jak co roku, przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W programie m.in.: parada zabytkowych pojazdów, występ kaszubskiego zespołu dziecięcego z Mirachowa, konkursy z super nagrodami, zabawy dla dzieci i dorosłych, wspólne śpiewanie kaszubskich pieśni, kabaret Majasze i niespodzianka.

Sobótki w Koloni
W niedzielę o godz. 15 na boisku przy szkole podstawowej w Koloni odbędzie się piknik sobótkowy pod hasłem :"Najkrótsza noc w najdłuższej wsi". W programie m.in. liczne konkursy z nagrodami, zumba, zabawy ze strażakami, pokaz Młodzieżowej Grupy Symulacyjnej i loteria fantowa.

Festyn Rodzinny w Stężycy
W niedzielę o godz. 15 przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbędzie się piknik pod hasłem "Grunt to rodzinka". W programie liczne występy artystyczne, finał konkursu filmowego "Stężyca - moja gmina" oraz wiele innych atrakcji m.in. występy taneczne, wokalne, teatralne, pokazy fizyczne, występy zespołów i gra Robin Hood.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.