Borkowo. Święto Rodzica z niecodzienną laurką od dzieci

czwartek, 16 czerwca 2016 r., 19:19
fot. Longina Templin

Ponad stu rodziców skorzystało z zaproszenia na czwartkową uroczystość pod nazwą Dzień Rodzica. Zasiedli przy stołach w auli, by móc oklaskiwać swoje pociechy, które przygotowały dla nich szczególną laurkę - występ artystyczny. Na scenie wystąpili przedstawiciele siedmiu oddziałów, od zerówkowiczów aż po trzecioklasistów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Borkowie wykonywali piosenki, grali na bum bum rurkach i dzwonkach na tubach, recytowali wiersze tematycznie związane z rodzicami, a także wspólnie z nimi oglądali pokaz multimedialny. Zaproszeni goście nie szczędzili szkolnym artystom gorących braw.

- Nasze dzisiejsze święto wywodzi się z obchodzonego przez lata Dnia Matki - powiedział Józef Belgrau, dyrektor borkowskiej placówki. - Stwierdzono jednak, że także ojcowie spełniają jakąś rolę w procesie wychowawczym i rozwoju dziecka, dlatego teraz obchodzimy Dzień Rodzica. Cieszy nas fakt, że aż tylu z nich znalazło czas w powszedni dzień przed południem i przyszło na imprezę. A to znaczy, że szkoła jest dla nich bardzo ważna. Takie spotkania są więc potrzebne i będziemy je kontynuować.

Występy poszczególnych klas przygotowały następujące wychowawczynie: Jadwiga Kreft, Agnieszka Czaja, Zyta Formela, Katarzyna Gruchała, Ewa Drewa, Aleksandra Formela i Marta Okrój.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.