Gołubie. Puchar Wójta dla Kamienicy Szlacheckiej i Zgorzałego

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 09:13
fot. NB

W sobotę w Gołubiu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wystartowały 23 drużyny. Strażacy sprawdzili się w: ćwiczeniach bojowych, sztafecie oraz musztrze. W klasyfikacji członków czynnych pierwsze miejsce zajęło OSP Zgorzałe.

Tym razem Gołubie oraz Kamienica Szlachecka byli gospodarzami tegorocznych zawodów sportowo - pożarniczych gminy Stężyca. W sumie o główne trofeum rywalizowali strażacy czynni z sześciu jednostek OSP, jedna drużyna żeńska oraz 16 młodzieżowych drużyn pożarniczych. Emocji nie brakowało, a duch rywalizacji towarzyszył zawodom do ostatniej konkurencji.

Ochotnicy tradycyjnie zmierzyli się w musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. W efekcie wśród członków czynnych najszybciej z konkurencjami poradzili sobie druhowie ze Zgorzałego, którzy w klasyfikacji generalnej stanęli na najwyższym stopniu podium. W ćwiczeniu pozaregulaminowym - alarmowo-bojowym - bezkonkurencyjne okazały się drużyny OSP Kamienicy Królewskiej.

Wyniki:

Członkowie czynni:
I OSP Zgorzałe
II OSP Kamienica Szlachecka
III OSP Stężyca
IV OSP Szymbark
V OSP Nowe Czaple
VI OSP Gołubie

MDP Męska 12 - 15 lat:
I OSP Stężyca
II OSP Szymbark
III OSP Kamienica Szlachecka

MDP Męska 15-18 lat:
I OSP Zgorzałe
II OSP Nowe Czaple
III OSP Gołubie
IV OSP Kamienica Szlachecka
V OSP Szymbark
VI OSP Stężyca

MDP Żeńska 12 - 15 lat:
I OSP Zgorzałe
II OSP Stężyca
III OSP Szymbark
IV OSP Kamienica Szlachecka
V OSP Nowe Czaple

MDP Żeńska 15 - 18 lat:
I OSP Kamienica Szlachecka
II OSP Stężyca

Żeńska powyżej 18 lat:
I OSP Szymbark

W tym roku w zawodach powiatowych, które odbędą się już w sierpniu w Żukowie, wezmą udział najlepsze drużyny młodzieżowe.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.