Sierakowice. Brzoza i Hirsz najlepsi w Pucharze Polski Strongman

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 19:24
fot. AL

Sześciu najsilniejszych z najsilniejszych strongmanów zmierzyło się w sześciu wymagających nadprzeciętnej krzepy konkurencjach walcząc w niedzielne popołudnie w Sierakowicach o Puchar Polski. Najlepszymi okazali się Przemysław Brzoza i kartuzianin Maciej Hirsz. Jako, że zwycięzca mógł być tylko jeden, główne trofeum wzniósł Przemysław Brzoza. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Pudzianowski.

Do zawodów przystąpiło sześciu czołowych polskich strongmanów: Maciej Hirsz, Artur Walczak, Bartłomiej Grubba, Krzysztof Schabowski, Przemysław Brzoza i Tomasz Lademann. Najsilniejsi z najsilniejszych rywalizowali w takich konkurencjach, jak: spacer farmera, wyciskanie platformy, uchwyt Herkulesa, przenoszenie samochodu, zegar, czy przerzucanie opony.

W klasyfikacji końcowej okazało się, że taką samą ilość punktów ma dwóch zawodników: Przemysław Brzoza oraz Maciej Hirsz. Z uwagi na to, że Puchar Polski mógł trafić jedynie do jednego z nich, sędziowie - Mariusz Pudzianowski i Sławomir Toczek, zadecydowali, że główne trofeum wzniesie Przemysław Brzoza.

Imprezę poprowadzi Jarosław Dymek.

Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce ex aequo - Przemysław Brzoza, Maciej Hirsz
3. miejsce - Tomasz Lademann
4. miejsce - Krzysztof Schabowski
5. miejsce - Bartłomiej Grubba
6. miejsce - Artur Walczak

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.