Borzestowo zwycięzcą gminnych zawodów sportowo-pożarniczych

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 20:40
fot. MD-Z

Druhowie z OSP Borzestowo okazali się bezkonkurencyjni w tegorocznych zawodach sportowo-pożarniczych gminy Chmielno. Puchar wójta w konkurencji alarmowo-bojowej zdobyło natomiast Miechucino.

Trzynaście drużyn rywalizowało podczas tegorocznych gminnych zawodów pożarniczych jednostek OSP gminy Chmielno. Dodatkowo w zawodach uczestniczyły dwie drużyny dziecięce - dziewczęca i chłopięca, poniżej 12 lat z OSP Reskowo. Przyszli druhowie naprawdę świetnie poradzili sobie ze zmaganiami.

Członkowie czynni OSP i drużyny młodzieżowe zmierzyły się w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. Wszystkie zespoły dały z siebie wszystko, a rywalizacja była zacięta, choć przebiegała w bardzo przyjaznej, sportowej atmosferze.

- Gratuluję tym, którzy zajęli dziś pierwsze miejsca, jak i tym którym się nie udało. Dla tych mam dobrą wiadomość, ostatni będą pierwszymi za rok. Dziękuję za dyscyplinę, za zaangażowanie komendantowi gminnemu, naczelnikom i druhom, którzy zajmowali się przygotowaniem zawodów - podkreślał komendant Edmund Kwidziński na zakończenie zawodów.

Wyniki gminno -pożarniczych zawodów sportowych w Chmielnie:

Drużyny członków czynnych OSP:
1. miejsce - OSP Borzestowo
2. miejsce - OSP Miechucino
3. miejsce - OSP Chmielno
4. miejsce - OSP Reskowo
5. miejsce - OSP Kożyczkowo
6. miejsce - OSP Zawory

W ćwiczeniach alarmowych pierwsze miejsce zdobyło OSP Miechucino.

Młodzieżowa drużyna pożarnicza męska 15-18 lat:
1. miejsce - OSP Chmielno

Młodzieżowa drużyna pożarnicza żeńska 15-18 lat:
1. miejsce Kożyczkowo

Młodzieżowa drużyna męska 12-15 lat:
1. miejsce - Reskowo
2. miejsce - Borzestowo

Młodzieżowa drużyna żeńska 12-15 lat:
1. miejsce - Reskowo
2. miejsce - Chmielno

Drużyna żeńska powyżej 18 lat:
1. miejsce - Miechucino

Klasyfikacja w sztafecie indywidualnej:
1. miejsce - Dawid Rejter - Miechucino
2. miejsce - Korneliusz Jeliński - Chmielno
3. miejsce - Kacper Turbiasz - Zawory

Magdalena Damps-Zdrojewska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.