Kartuzy. Pozyskano kolejne pół miliona złotych na zagraniczne praktyki dla uczniów Wzgórza

środa, 22 czerwca 2016 r., 07:32
fot. internet/google.pl/maps

Zagraniczne praktyki uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach będą kontynuowane. Placówka pozyskała bowiem kolejne niemal pół miliona złotych na ten cel, a to oznacza, że w roku szkolnym 2016/2017 60 uczniów tejże szkoły będzie zdobywać doświadczenie zawodowe w Anglii, Francji i na Malcie.

O środki w ramach ogólnopolskiego programu Erasmus plus 2016 ubiegało się aż 781 podmiotów. Wśród projektów, które będą realizowane z funduszy Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego", znalazł się także projekt Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach.

Tym samym placówka "na Wzgórzu" już od nowego roku szkolnego będzie mogła wdrożyć w życie zadanie "Małe miasto w wielkim świecie". W sumie na ten cel udało się pozyskać 488 419,74 zł.

- Oznacza to, że w roku szkolnym 2017/2018 60 uczniów z naszej szkoły, kształcących się w Technikum Informatycznym, Technikum Handlowym, Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Ekonomicznym oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej, wyjedzie na dwutygodniowe staże zagraniczne do Anglii, Francji i na Maltę, w swoim trzecim roku nauki - podkreśla Magdalena Fryt, autorka projektu.

Warto podkreślić, że to właśnie dzięki zaangażowaniu Magdaleny Fryt, która przygotowuje projekty, w dobiegającym końca roku szkolnym w ramach projektu "Impossible is nothing- Technicy z kartuskiego Wzgórza zdobywają europejskie doświadczenie" aż 48 uczniów z trzech klas technikum wyjechała na staże do Anglii i Francji, a przyszłym 60 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej wyjedzie na staże do Francji i Anglii dzięki pozyskaniu środków na realizację projektu "Europa naszą szansą - staże zagraniczne techników z kartuskiego Wzgórza".

Dodajmy też, że Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach fundusze na staże zagraniczne pozyskuje już od 2008 roku.

- Złożony w tym roku wniosek, to mój siódmy projekt. W sumie, udało się pozyskać 2.365.542,76 zł i zaangażować 264 uczestników wśród uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach - zaznacza Magdalena Fryt.

Całkowita suma wszystkich pozyskanych środków (bez wizyty przygotowawczej w kwocie 9.548,78 zł) to 2.667.305,28 zł dla 290 uczniów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.