Niestępowo. Padło sześć medalowych koni - zostały otrute?

piątek, 24 czerwca 2016 r., 10:28
fot. archiwum

W piątek rano na terenie stadniny koni w Niestępowie znaleziono sześć padłych koni. Były złotymi medalistami wielu imprez, wartymi ponad 100 tys. zł. każde. Właściciele podejrzewają otrucie.

Do zdarzenia doszło w piątek rano. Około godz. 6 jeden z pracowników stadniny znalazł w boksach stajennych sześć martwych koni.

- Jeszcze poprzedniego dnia zwierzętom nic nie było, jeżdżono na nich, były całe i zdrowe. Dziś rano były już martwe. To były najlepsze z koni na stadninie, złote medalistki z wielu zawodów. Każde z nich warte było ponad 100 tys. zł. Nie wiemy, co się stało, ale podejrzewamy, że ktoś mógł je otruć. Przecież dzień wcześniej było wszystko w porządku. Niemożliwe, żeby z 30 znajdujących się w stadninie koni padło tylko tych sześć najlepszych - informuje jeden z właścicieli padłych zwierząt.

Jak dodaje, koniom z pewnością nic nie podano doustnie, najprawdopodobniej coś im wstrzyknięto.

Na miejsce wezwano policję. Martwe zwierzęta zbada również powiatowy lekarz weterynarii.

Do sprawy wrócimy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.