Absolwenci żukowskiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Książąt Pomorskich zakończyli rok szkolny

piątek, 24 czerwca 2016 r., 23:17
fot. nadesłane

W czwartek większość uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Książąt Pomorskich w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie zakończyła rok szkolny. Należą do nich absolwenci, czyli uczniowie klas trzecich oraz uczniowie klas drugich. Żukowska szkoła w tym roku wręczyła świadectwa absolwentom czterech klas. Najwyższą średnią (4,86) uzyskała Sylwia Hinca za co otrzymała nagrodę starosty kartuskiego.

Wyróżnieni zostali również uczniowie: Adam i Ewa Rybakowscy z klasy III dz, którzy otrzymali nagrodę za stuprocentową frekwencję na zajęciach lekcyjnych.

Po ciepłych słowach wdzięczności kierowanych do dyrekcji i nauczycieli szkoły z ust przedstawicielki absolwentów Darii Okuniewskiej, głos zabrali włodarze Powiatu Kartuskiego, gminy Żukowo oraz pracodawcy, by podkreślić znaczenie szkoły w Żukowie w kształceniu zawodowym swoich uczniów i pogratulować absolwentom ukończenia szkoły, zwłaszcza Sylwii Hincy, która dodatkowo została uhonorowana upominkami za swoje osiągnięcia w nauce.

Wszyscy absolwenci szkoły zawodowej w Żukowie otrzymali pamiątkowe breloczki ufundowane przez uczniów klas młodszych. Przedstawicielka klas drugich Sylwia Kryszewska, wygłosiła wzruszające, ale i pełne optymizmu przemówienie adresowane do swoich starszych koleżanek i kolegów.

Kolejna część uroczystości była poświęcona klasom drugim zasadniczej szkoły zawodowej w Żukowie. Wśród drugoklasistów niewątpliwie wyróżniła się klasa II az, której wychowawczynią jest Maria Machutt. Uczennice tej klasy uzyskały wybitne wyniki na koniec roku: Sylwia Kryszewska - 5,23, Beata Riegel - 5,08, Magdalena Kryszewska - 4,92 i Justyna Tocha - 100 procent frekwencji.

Na zakończenie uroczystości wręczenia świadectw absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Żukowie wszyscy uczestnicy tego wydarzenia obejrzeli program artystyczny przygotowany przez zespół wokalno-instrumentalny pod okiem Celiny Leszczyńskiej-Rubin oraz prezentacje poetyckie inspirowane przez Natalię Bartoszewicz.

nadesłane/ZSZiO w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.