Burza nad Kaszubami znów wyrządza szkody - strażacy interweniują

sobota, 25 czerwca 2016 r., 22:42
fot. archiwum/OSP Mirachowo

Podtopienia i powalone drzewa oraz brak w dostawie prądu - między innymi takie szkody w powiecie kartuskim wyrządziła szalejąca nad Kaszubami burza. W związku z tym pełne ręce roboty mają strażacy. Tylko w sobotę odnotowano już blisko 30 interwencji.

Burza wciąż szaleje nad Kaszubami i wyrządza szkody, a co za tym idzie w pełnej gotowości pozostają strażacy. Jedynie w sobotę dotarło do nich już 29 zgłoszeń, część z nich dotyczy właśnie skutków żywiołu. Głównie dotyczą one podtopień i powalonych na drogach drzew.

Potężne burze poskutkowały też w przerwie dostaw energii elektrycznej. Bez prądu pozostaje część mieszkańców gmin Stężyca, Sierakowice i Przodkowo.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, a co za tym idzie przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zaleca się więc szczególną ostrożność.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.