"Mistrz Tańca" - ogólnopolski turniej taneczny w Sierakowicach

niedziela, 26 czerwca 2016 r., 12:09
fot. MD-Z

Ponad stu młodych, utalentowanych tancerzy prezentowało swoje umiejętności podczas II edycji ogólnopolskiego turnieju tanecznego solistów i duetów, którego gospodarzem w tym roku były Sierakowice.

Jazz, hip-hop, disco-dance, taniec współczesny - między innymi takie style taneczne prezentowali uczestnicy turnieju "Mistrz Tańca". Poziom umiejętności tancerzy był godzien podziwu. W konkursie brali udział uczestnicy w wieku od 5 do 17 lat z różnych zakątków Pomorza - z Gdańska, Gdyni, Rumi, Elbląga,Wejherowa, Lęborka, Sierakowic i Łeby. Występowali w podziale na kategorie wiekowe i style muzyczne. To druga edycja imprezy, jednak pierwsza zorganizowana w Sierakowicach.

- Celem imprezy jest popularyzacja tańca, jako aktywnej formy spędzania czasu. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w Łebie. Postanowiliśmy, że tam będą odbywać się nieparzyste edycje, a w Sierakowicach parzyste. W tym rejonie jest bardzo mało tego typu imprez. Szukaliśmy na tanecznej mapie Polski miejsc, gdzie brakuje takich wydarzeń i wybraliśmy Sierakowice - informuje Piotr Zagrodnik, właściciel Agencji Artystycznej Bravo, która była organizatorem turnieju.

Dla uczestników turniej był przede wszystkim dobrą zabawą i szansą na zaprezentowanie swoich talentów przed większą publicznością.

- Przyjechałam na konkurs z Lęborka, po raz piąty biorę udział w takiej imprezie. Jest bardzo fajnie, dużo tańca i dobrej muzyki. Tańczę w stylu hip-hop od sześciu lat. To moja pasja, bardzo lubię taniec - mówi Wiktoria, uczestniczka z Lęborka.

Uczestnikom gratulujemy talentu, umiejętności i pięknych występów.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.