Zabójstwo Rafała Flisa nadal niewyjaśnione - norweska policja poszukuje świadków

poniedziałek, 27 czerwca 2016 r., 10:13
fot. internet/KWP Gdańsk/materiały od policji norweskiej

Policjanci z Norwegii poszukują informacji w sprawie niewyjaśnionego do dziś zabójstwa mieszkańca powiatu kartuskiego, 35-letniego Rafała Flisa. Od jego śmierci minęły już 4 lata, a sprawców nadal nie odnaleziono.

Rafała Flisa w dniu 26 kwietnia 2012 roku znaleziono martwego w bagażniku swojego samochodu VW Passata Combi, który zaparkowano na Sondreveien na Montebello w Oslo.

Jak informuje norweska policja, w komunikacie zamieszczonym na stronie komendy wojewódzkiej w Gdańsku, zamordowany mężczyzna ostatni raz był widziany w poniedziałek 23 kwietnia. Wraz z partnerką ok. godz. 23 położył się spać we własnym domu. Kiedy następnego dnia ok. godz. 7 rano kobieta się obudziła, 35-latka już nie było. Myślała, że pojechał do pracy.

Gdy jednak mężczyzna wieczorem nie wrócił z pracy do domu, jego partnerka zawiadomiła policję. 25 kwietnia formalnie uznano Rafała za zaginionego. Rankiem, w dniu zaginięcia mężczyzny, przypadkowy przechodzień znalazł telefon komórkowy w pobliżu stacji metra na Makrellbekken w Oslo. Jak się okazało, właścicielem telefonu był zaginiony.

Rafał Flis i jego partnerka pochodzą z powiatu kartuskiego. W 2007 roku wyprowadzili się do Norwegi, wspólnie wychowywali dwójkę dzieci. Od 2009 roku rodzina mieszkała na terenie Ostalndet poza Oslo.

Od śmierci Rafała minęły już cztery lata, norwescy policjanci cały czas prowadzą śledztwo i usiłują znaleźć winnych.

- Bardzo nam zależy na wyjaśnieniu sprawy, szczególnie ze względu na rodzinę Rafała zarówno w Norwegii, jak i w Polsce. Jeśli ktoś posiada informacje dotyczące sprawy lub Rafała Flisa, prosimy o kontakt z policją w Oslo - mówi inspektor policji Grete Lien Merlid, szef oddziału prowadzącego śledztwo w tej sprawie.

Osoby, które mogą posiadać informacje, proszone są o kontakt z okręgiem policji w Oslo pod nr tel. +47 48 99 81 43 (kontakt w dni robocze w godz. 8-15) lub e-mailem na adres kriminalvakten@politiet.no

oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.