Sześciu pijanych kierowców zatrzymanych w weekend na drogach powiatu kartuskiego

poniedziałek, 27 czerwca 2016 r., 14:21
fot. archiwum

Podczas minionego weekendu doszło do dwóch kolizji z udziałem nietrzeźwych kierowców. Kartuscy policjanci zatrzymali w tym okresie łącznie aż sześciu amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordzista miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę i niedzielę policjanci z Kartuz zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego sześciu kierujących pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych był jeden rowerzysta. Mundurowi udaremnili jazdę dwóm kierującym, którzy mieli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy z zatrzymanych kierowców, to 39-letni mieszkaniec Gdańska. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę w stanie nietrzeźwości w Podjazach. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

O godz. 17.40 policjantów z Żukowa wezwano do kolizji drogowej dwóch pojazdów w Skrzeszewie. Od sprawcy zdarzenia czuć było woń alkoholu. Badanie wykazało, że 25-latek ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Ręboszewie. Tam policjanci z drogówki zatrzymali 42-letniego rowerzystę, który miał w organizmie ponad 0,5 promila.

Ostatnim z sobotnich zatrzymanych, był 31-letni kierowca opla. Mężczyzna w Leźnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo, a następnie zjechał do rowu. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 31-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W niedzielę policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Pierwszego w Skrzeszewie zatrzymali policjanci w Żukowa. Podczas kontroli drogowej policjanci od kierującego skodą mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że 25-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dwie godziny później w Borczu policjanci z Somonina zatrzymali kolejnego młodego mężczyznę, który zdecydował się na jazdę na podwójnym gazie. 21-letni motorowerzysta mając w organizmie ponad promil alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Obrażenia były na tyle poważne, że trafił do szpitala.

Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany już po północy w Żukowie. Podczas kontroli okazało się, że 36-letni kierowca volkswagena jest pijany. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie półtora promila alkoholu.

W najbliższym czasie nietrzeźwi kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty.

- Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie rowerem do roku. Natomiast za złamanie sądowego zakazu grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.