Sekcja da odpowiedź na pytanie, czy konie w Niestępowie zostały otrute

poniedziałek, 27 czerwca 2016 r., 14:49
fot. archiwum

W piątek w stadninie koni w Niestępowie z nieustalonych dotąd przyczyn padło sześć medalowych koni. Właściciele zwierząt, podejrzewają otrucie. Powiatowy Lekarz Weterynarii pobrał od zwierząt krew i próbki, przeprowadzona zostanie też sekcja zwłok.

Przed weekendem informowaliśmy o sześciu medalowych koniach, które z niewiadomych przyczyn padły w nocy z czwartku na piątek.

Na miejsce wezwano policję i powiatowego lekarza weterynarii.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o otruciu sześciu zwierząt w stadninie koni. Na miejsce wysłano policjantów z wydziału kryminalnego i technika, które wykonał czynności zabezpieczając dowody. Zwłoki dwóch zwierząt zabezpieczono do sekcji, od wszystkich pobrano wycinki i próbki krwi, zabezpieczono też próbki owsa i wody - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Jeśli sekcja potwierdzi, że zwierzęta nie padły z przyczyn naturalnych, policja pod nadzorem prokuratury będzie prowadziła śledztwo, które wyjaśni, co stało się zwierzętom.

Jak poinformowała Jarosława Krefta, właściciele wycenili starty na 195 tys. zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.