22 tys. zł nagrody dla świadków, którzy pomogą w ustaleniu sprawców otrucia koni

wtorek, 28 czerwca 2016 r., 14:39
fot. archiwum/MD-Z

W związku z niewyjaśnioną śmiercią sześciu wierzchowców w stadninie w Niestępowie miłośnicy koni proszą o pomoc potencjalnych świadków zdarzenia. Podejrzewają bowiem, że zwierzęta zostały otrute. Na osobę, która dostarczy informacji pomocnych w ujęciu sprawcy czeka nagroda w wysokości 22 tys. zł.

Jak już pisaliśmy, w nocy z czwartku na piątek w stadninie koni w Niestępowie padło sześć koni. Zwierzęta były medalistami wielu zawodów. Ich właściciele podejrzewają, że ktoś mógł je otruć. Potwierdzi lub wykluczy to sekcja zwłok, badania próbek krwi i wycinków oraz pokarmu, którym się żywiły konie. Ich wyniki nie są jeszcze znane.

Społeczność miłośników koni, które przebywają w hotelu w stadninie złożyła się na nagrodę, dla osoby, które pomogą policji w ustaleniu sprawcy.

- Prosimy o kontakt osoby, które mogły zauważyć w nocy coś niepokojącego w pobliżu stadniny. Czekamy na jakiekolwiek informacje, być może ktoś przechodził w pobliżu stadniny w tym czasie, albo wcześniej dostrzegł coś dziwnego - apeluje jedna z właścicielek koni przebywających w stadninie. Jak poinformowała, jej wierzchowcowi nic się nie stało, jednak piątkowe wydarzenie głęboko poruszyło całą społeczność stadniny i wszyscy zaangażowali się w pomoc w ustaleniu sprawcy.

Właściciele koni proszą, by osoby, które mogą mieć jakieś informacje skontaktowały się z policją pod nr tel. 997 lub 112.

Dodajmy, że policjantów wezwano na miejsce zdarzenia, a technicy kryminalni zabezpieczyli wszystkie dowody, jednak śledztwo zostanie wszczęte w momencie, gdy potwierdzi się, że zwierzęta zostały otrute, czyli będą znane wyniki sekcji.

- Na ten moment nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci zwierząt. Nie można wykluczyć, że nie padły z innych przyczyn. Czekamy na wyniki badań - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.