Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących

poniedziałek, 4 lipca 2016 r., 12:12
fot. archiwum

W miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 39-latek jadąc na motorowerze miał w organizmie prawie 2,9 promila alkoholu, a kierujący polonezem 53-latek miał 1,3 promila.

Pierwszego z nietrzeźwych policjanci zatrzymali w sobotę o godz. 18.55 w Lewinowie (gm. Sulęczyno). 39-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc motorowerem miał w organizmie prawie 2,9 promila alkoholu.

Kilka godzin później, w niedziele tuż przed godz. 1 w nocy policjanci zatrzymali 53-letniego kierowcę poloneza, który miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci apelują, by pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.

- Jeśli piłeś nie jedź! Po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu zabronione jest kierowanie pojazdami. Nietrzeźwy kierowca powinien liczyć się z tym poniesie konsekwencje swego czynu. Należy pamiętać o tym, że siadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości stanowimy realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu - przestrzega Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.