Kartuzy. Ukradła portfel, grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności

wtorek, 5 lipca 2016 r., 12:19
fot. internet/KPP Kartuzy

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w poniedziałek 50-letnią mieszkankę gminy Kartuzy, podejrzaną o kradzież portfela, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze w kwocie 500 zł. Zatrzymana przyznała się do winy i wkrótce odpowie za swój czyn przed sądem.

Do kradzieży doszło w środę, 29 czerwca. Na komendę policji w Kartuzach zgłosiła się 24-letnia mieszkanka miasta i złożyła zawiadomienie o kradzieży portfela. Znajdowało się w nim 500 zł i dokumenty.

- Z jej relacji wynikało, że portfel miała w torebce, którą podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie miasta pozostawiła bez opieki. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że jej go skradziono - informuje KPP w Kartuzach.

Kryminalni pracujący nad sprawą zatrzymali w poniedziałek o godz. 11.30 na jednej z ulic Kiełpina podejrzaną o to przestępstwo kobietę w średnim wieku.

W czasie przesłuchania 50-latka przyznała się do kradzieży portfela. Wkrótce za ten czyn odpowie przed sądem. Portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami został odzyskany i wrócił do właścicielki.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. MD-Z


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.