Sprawdź propozycje wakacyjnych zajęć dla dzieci

środa, 6 lipca 2016 r., 12:17
fot. archiwum/MD-Z

Zajęcia edukacyjne, warsztaty żeglarskie, plastyczne i zajęcia sportowe to przykłady propozycji wakacyjnych zajęć dla dzieci. Z myślą o rodzicach i ich pociechach przygotowaliśmy garść propozycji na to, jak urozmaicić milusińskim wakacyjną labę. Ciekawe warsztaty organizuje Kartuskie Centrum Kultury, ośrodek Kultury w Chmielnie oraz Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze.

Muzealni Odkrywcy

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza 7 i 8 lipca na bezpłatne warsztaty pod hasłem "Muzealni odkrywcy". W czwartek, 7 lipca o godz. 11 odbędzie się wspólne zwiedzanie muzeum, a godz. później warsztaty z tworzenia zabawek z filcu. W piątek natomiast o godz. 11 rozpocznie się zabawa w odkrywanie tajemnic muzeum. Na godz. 12 zaplanowano poznawanie codziennych zajęć Kaszubów, a na godz. 14 wspólne gry i zabawy kaszubskie na placu przy muzeum. Zapisy pod nr tel. 58 681 14 42 luba mailowo na adres muzeum@muzeum-kaszubskie.gda.pl.

Mali odkrywcy na Złotej Górze

W Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze od 20 do 24 lipca odbywać się będą bezpłatne zajęcia edukacyjne w ramach projektu "Mali odkrywcy". Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6- 12 lat. Warsztaty będą odbywać się w godz. 10-14. Dzieci w interesujący sposób zgłębiać będą tajniki meteorologii, fizyki, chemii, biologii i astronomii. Na zajęcia można zapisać się tutaj.

Wakacje pod żaglami w marinie na Złotej Górze

UKŻ Lamelka zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na zajęcia żeglarskie w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. W programie zajęć dla grupy początkującej znaleźć można - zajęcia sprawnościowe i rozwijające, podstawy żeglarstwa połączone z zabawami edukacyjnymi, poznanie optymista i wyjście na wodę. Zajęcia odbywać się będą od 11 do 15 lipca w godz. 10-15. Lamelka zaprasza również chętne osoby na 10-dniowy wyjazd szkoleniowy do Garczyna. Pozostały jeszcze cztery miejsca wolne. Szczegółowych informacji udziela koordynator CSWiPR - Hanna Kajeta pod nr tel. 509 980 780.

Wakacyjny klub dla dzieci w teksańskim klimacie

Wakacyjny klub dla dzieci w wieku 6-13 działać będzie od 11 do 15 lipca w godz. 10-14. W programie gry i zabawy, nauka angielskiego, opowieści biblijne, sport i wiele innych. Zajęcia poprowadzą Amerykanie razem z tłumaczami. Pozostało pięć miejsc wolnych.

Ciekawe warsztaty zaplanowano również dla młodzieży w wieku 14-19 lat. Zajęcia ze sportów amerykańskich i cheerleadingu z profesjonalnymi trenerami z USA odbywać się będą od 11 do 15 lipca w godz. 15-17. Nabór trwa.

14 lipca o godz. 18 odbędzie się natomiast Texas Night. W Parku Solidarności czekać będą atrakcje, gry i zabawy dla całej rodziny. Nie zabraknie pysznego jedzenia wspólnych tańców i zabawy. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 669 377 094.

"Wakacje z ośrodkiem kultury w Chmielnie"

Na zajęcia wakacyjne przez cały lipiec zaprasza dzieci chmieleński Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Można się na nie zapisać pod nr tel. 58 684 22 05.

W czwartek, 7 lipca o godz. 9.30 odbędzie się wyjazd do świetlicy wiejskiej w Maksie. W programie: warsztaty kulinarne pod hasłem: "Wakacyjny smakołyk", zajęcia integracyjne i konkurencje sportowe. Liczba miejsc ograniczona. W zajęciach może wziąć udział 15 osób.

Drugi tydzień wakacji rozpocznie się od zajęć plastycznych. W poniedziałek, 11 lipca w godz. 10-13 w chmieleńskim GOKSiR odbędą się warsztaty malarskie. Dzieci na profesjonalnych sztalugach będą tworzyć martwą naturę lub malować w plenerze. W zajęciach może uczestniczyć 15 osób. W środę w godz. 10-13 odbędą się zajęcia pod hasłem "Kreatywne zwierzaki" rozwijające wyobraźnię u dzieci. W programie gry i zabawy zespołowe. "Indiański pióropusz" i "Wakacyjna łąka" - to hasła przewodnie piątkowych zajęć plastyczno-technicznych. Odbędą się w godz. 10-13.

W kolejnym tygodniu zajęcia odbędą się we wtorek i czwartek. Na 19 lipca zaplanowano zajęcia sportowe, wyścigi w workach, konkursy sprawnościowe i drużynowe. Odbędą się na stadionie gminnym. Zbiórka o godz. 10 przed GOKSiR. Z kolei w czwartek odbędzie się konkurs pt. "Zamki z piasku". Zapisani uczestnicy zajęć, którzy stworzą najładniejsze piaskowe budowle otrzymają nagrody. Zbiórka o godz. 10 przy domu kultury.

W ostatnim tygodniu lipca, zajęcia odbędą się trzykrotnie. W poniedziałek, 25 lipca w godz. 10-13 na dzieci czekają gry i zabawy przy stolikach oraz zabawy drużynowe. W środę o tej samej porze odbędą się warsztaty pod hasłem "Papierowy pokaz mody", na piątek zaplanowano wspólny poczęstunek dla uczestników zajęć bądź ognisko w parku kamiennym.

GOK Sulęczyno zaprasza na wyjazd do kina i spektakl teatralny

W piątek, 8 lipca o godz. 9 Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie organizuje wyjazd do kina Remus w Kościerzynie na film "Gdzie Jest Dory". Zapisy oraz więcej informacji o wyjeździe można uzyskać pod nr tel. 58 684-20-57. W środę 13 lipca o godz. 10 na scenie plenerowej przy GOK-u zobaczyć można będzie spektakl teatralny pt. "Wilk i zając".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.