Uczennica Zespołu Szkół w Gowidlinie - laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

piątek, 8 lipca 2016 r., 08:54
fot. nadesłane/Zespół Szkół w Gowidlinie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowała VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczna dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje".

W 2016 roku zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do zagrożeń wypadkowych dzieci na wsi w okresie letnich wakacji. Prace na ten temat nadesłało 32 697 uczniów z 2 331 wiejskich szkół podstawowych. Wśród nich znalazły się również prace wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Gowidlinie.

Komisje konkursowe, prócz walorów estetycznych prac, oceniały również trafność zobrazowania tematycznego hasła. Na etapie centralnym oceniano po 48 prac w kategoriach wiekowych: - kl. "O" - III i kl. IV - VI. Centralna Komisja Konkursowa złożona z pracowników KRUS oraz przedstawicieli współorganizatora i patronów wyłoniła 38 laureatów.

Jedną z laureatek została uczennica Zespołu Szkół w Gowidlinie Patrycja Faustyna Dawidowska z kl. III a Szkoły Podstawowej, która zajęła II miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się 14 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie. Na uroczystość przybyli przedstawiciele organizatorów i patronów medialnych, laureaci wraz z rodzinami i przedstawicielami szkół. Dodatkową atrakcją dla dzieci było zwiedzanie z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Bayer Crop Science.

Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, PIP, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronów medialnych Konkursu oraz firmy współpracujące.

Podsumowanie szóstej edycji tego konkursu na etapie wojewódzkim odbyło się 16 czerwca 2016r. w KRUS-ie w Gdańsku, gdzie Patrycja Dawidowska z kl. III a zajęła I miejsce, a uczennica z kl. I a Aniela Choszcz otrzymała wyróżnienie.

Sponsorem wyjazdu Patrycji Dawidowskiej wraz z rodzicami do Warszawy był Pan Tadeusz Kobiela Wójt Gminy Sierakowice.

Gratulujemy Patrycji tak wielkiego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów.

nadesłane/Zespół Szkół w Gowidlinie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.