Kartuzy. Piątkowy wieczór z plenerowym kinem letnim

piątek, 8 lipca 2016 r., 21:44
fot. MSz

Piątkowym wieczorem na telebimie w kartuskim Parku Solidarności odbył się kolejny pokaz w ramach Plenerowego Kina Letniego. Zostały jeszcze tylko dwa seanse do końca cyklu, a obecnie nie wiadomo jakie filmy zostaną wyświetlone następnym razem.

Kartuzianie mogli obejrzeć dwa filmy - komedię romantyczną "Myśl jak facet" z 2012 roku oraz thriller science fiction "Jestem Bogiem" z 2011 roku w reżyserii Neila Burgera. Seans przyciągnął sporo osób, głównie młodzieży oraz rodziców z dziećmi. Tym razem dopisała także i pogoda.

- Takie kino to naprawdę ciekawy pomysł, w sąsiednich gminach nie ma czegoś takiego. Szkoda tylko, że zostały jeszcze tylko dwa pokazy, może organizatorzy pomyślą o kontynuowaniu ich także zimą i jesienią? Wtedy oczywiście musiałoby się to odbywać w jakimś budynku. Zimą można by było ruszyć też z nieco cięższym repertuarem. Tak samo można zrobić na przykład jakieś poranne pokazy dla dzieci, taki plenerowy Teleranek - oceniają Monika i Wiktoria.

- Przyszliśmy tutaj z kolegami głównie na "Jestem Bogiem", ja już co prawda widziałem ten film, ale na dworze to zupełnie co innego. Myślę, że fajnie byłoby także zrobić tutaj coś na kształt nocnego maratonu horrorów, na przykład od 22 do 3 w nocy - proponuje Patryk, jeden z widzów.

Kolejne seanse odbędą się 15 lipca i 5 sierpnia. Na chwilę obecną nie wiadomo, które z 5.000 filmów, do których prawa wykupiło Kartuskie Centrum Kultury zostaną wyświetlone w przyszłym tygodniu. Szczegółowe informacje pojawią się w późniejszym terminie w budynku KCK i na pobliskich banerach.

Udział we wszystkich seansach jest całkowicie bezpłatny.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.