30-latek z Chwaszczyna w szpitalu, 35-latek z Kościerzyny w areszcie - to efekt sobotniej bójki w Gdyni

wtorek, 12 lipca 2016 r., 11:14
fot. archiwum

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Dwaj 30-latkowie zostali zaatakowani nożem przez dwóch mężczyzn. Ciężko ranny został mieszkaniec Chwaszczyna, który nadal przebywa w szpitalu. Napastnicy - 35-latek z Kościerzyny i 22-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, zostali tymczasowo aresztowani.

Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, funkcjonariusze zgłoszenie o zdarzeniu otrzymali ze szpitala, do którego trafili dwaj zaatakowani 30-latkowie. Policjantom szybko udało się namierzyć sprawców ciężkiego pobicia. Jednego z napastników zatrzymano jeszcze na terenie Gdyni, drugiego już poza jej granicami.

- Mężczyźni usłyszeli zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek sąd zadecydował o ich tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy - informuje kom. Michał Rusak.

- Obrażenia, jakich doznał mieszkaniec Chwaszczyna są na tyle poważne, że lekarze dotąd nie pozwolili nam go przesłuchać. Stan drugiego poszkodowanego jest na szczęście lepszy - dodaje.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.