Ulewne burze nad Kaszubami - powalone drzewa i podtopienia

środa, 13 lipca 2016 r., 20:07
fot. internet/OSP Somonino

Podtopienia, zalane posesje i piwnice oraz drzewa powalone na jezdnię - to tylko niektóre ze szkód spowodowanych burzą, która przechodzi właśnie nad Kaszubami. Strażacy odnotowali już kilkadziesiąt interwencji.

Łącznie 127 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych i dziesięciu z PSP Kartuzy walczyło ze skutkami środowej ulewy, która przeszła nad powiatem kartuskim.

Najwięcej zdarzeń strażacy odnotowali w gminie Kartuzy. Ośmiokrotnie interweniowali w Brodnicy Górnej, dwukrotnie w Brodnicy Dolnej oraz raz w Sianowie. Wszystkie dotyczyły zalanych piwnic i posesji. Cztery takie zdarzenia miały miejsce także w Ostrzycach w gminie Somonino, a jedno w Miechucinie (gmina Chmielno). Natomiast w Gołubiu i Nowych Czaplach (gmina Stężyca) zalane zostały dwie drogi.

Burze nie spowodowały przerw w dostawach prądu w żadnej z miejscowości w powiecie kartuskim. Nie odnotowano też żadnych strat materialnych.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.