Kolejny dzień ulew - zalane ulice, połamane drzewa i zarwane skarpy

czwartek, 14 lipca 2016 r., 21:30
Zarwana skarpa w Brodnicy Dolnej Zarwana skarpa w Brodnicy Dolnej fot. MSz

Zarwane skarpy, powalone drzewa na drogach i zalane ulice - to tylko niektóre ze szkód, które spowodowały dzisiejsze ulewy, które przeszły nad powiatem kartuskim.

Funkcjonariusze straży pożarnej i ochotnicy z całego terenu powiatu kartuskiego walczą ze skutkami długotrwałych i intensywnych opadów deszczu. Dotyczą one między innymi pozarywanych skarp (Brodnica Dolna), pozalewanych pól, piwnic, posesji oraz drzew powalonych na drogi. Łącznie druhowie otrzymali już sporo ponad 30 zgłoszeń i wciąż napływają nowe.

Ulewy poskutkowały też przerwami w dostawach energii elektrycznej. Bez prądu pozostaje część mieszkańców gminy Żukowo. Bieżące informacje dotyczące wyłączeń publikowane są pod tym adresem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru i trzeciego stopnia w związku z ulewami. Zaleca się więc zachowanie szczególnej ostrożności.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.