Sprawdź propozycje na weekend

piątek, 15 lipca 2016 r., 16:22
fot. MD-Z

Wielki Odpust w Sianowie połączony z jubileuszem 50-lecia koronacji Matki Bożej na Królową Kaszub, Festiwal Kultury Łowieckiej, Kaszubski Przegląd Kapel Weselnych i rozgrywki sportowe - to wydarzenia, w które obfitować będzie rozpoczynający się weekend.

Piątek

III Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych

W piątek o godz. 17.30 na parkingu w Ostrzycach odbędzie się III Przegląd Zespołów Weselnych "Wieselné Granié". Impreza ma na celu m.in. zaprezentowanie publiczności różnorodnych możliwości muzycznych i wokalnych występujących zespołów i kapel. Dla par planujących ślub to okazja do znalezienia kapeli idealnej na swoje wesele. Imprezę poprowadzą Agnieszka Łukasik i Piotr Szyca. Zabawa potrwa do godz. 1 w nocy.

Koncert Galowy z okazji jubileuszu 35-lecia KZPiT Sierakowice

W ramach obchodów festiwalu Knieja 2016 w piątek o godz. 19 w amfiteatrze Szerokowidze w Sierakowicach odbędzie się koncert z okazji 35-lecia zespołu Sierakowice. W trakcie imprezy zaprezentują się też zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne.

Sobota

Turniej siatkówki plażowej

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz Baza Wypadowa Hejtus zapraszają w sobotę do udziału w turnieju siatkówki plażowej. Uczestnicy rozgrywek walczyć będą o Puchar Kaszub. To cykl sześciu turniejów dla drużyn dwuosobowych. W rozgrywkach mogą wziąć udział maksymalnie 24 drużyny. Najlepsze zespoły otrzymają pamiątkowe puchary, medale, nagrody rzeczowe. Zgłoszenia w dniu zawodów przyjmowane będą od godz. 8.

Mistrzostwa Orlika w turnieju piłki nożnej

W sobotę o godz. 10 na Orliku w Sierakowicach podziwiać będzie można piłkarzy w akcji. Odbędzie się tam turniej piłki nożnej o Puchar i Sławę Mistrzów Orlika Gminy Sierakowice.

XIII Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2016 w Sierakowicach i w Ostrzycach

Tegoroczne święto myśliwych, tak jak i w poprzednich latach, odbędzie się w Sierakowicach i Ostrzycach. W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji muzycznych, folklorystycznych, a także elementów szeroko rozumianej kultury łowieckiej.

Sierakowice

Sierakowicka odsłona festiwalu rozpocznie się o godz. 10, XII Kaszubskim Przeglądem Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, Przeglądem o "Fanfarę Żurawia" i II Kaszubskim Konkursem Oceny Poroży Jeleni. O godz. 15.30 na Ołtarzu Papieskim odbędzie się koncert laureatów XII Kaszubskiego Przeglądu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, natomiast o godz. 16 Msza Święta Hubertowska. Po niej myśliwska parada przemaszeruje ulicami Sierakowic. Od godz. 17 w Amfiteatrze Szerokowidze rozpoczną się koncerty zespołów, pokazy pracy sokołów. Imprezie towarzyszyć będą kiermasze zacnego jadła, napitku i rękodzieła, kiermasze myśliwskie, łucznicy, strzelnica i kącik przyrodniczy dla dzieci. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Frekay Boys. Zespół znany jest z takich przebojów jak "Ja będę kochał Cię", "Do białego rana" czy "Chciałbym się zakochać w Tobie".

Ostrzyce

W Ostrzycach rozpocznie wielka biesiada rozpocznie się o godz. 15. W programie m.in. pokaz ras psów myśliwskich, zespół muzyki myśliwskiej Hubertus, kapela dudziarzy z Wielkopolski, dziecięcy zespół Pysanka ze Lwowa, Kapela kobziarzy ze Zbąszynia, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice , Matmusic.

Niedziela

Puchar Bałtyku w Nordic Walking

W niedzielę o godz. 11 w Małkowie rozpocznie się czwarta edycja Pucharu Bałtyku. Uczestnicy imprezy rywalizować będą na dwóch dystansach 5 km i 10 km. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9.

Wielki Odpust Matki Boskiej Sianowskiej

W niedzielę tysiące pielgrzymów pojawi się w Sianowie. W sanktuarium odbędzie się Wielki Odpust. Tegoroczne uroczystości połączone są z obchodami jubileuszu 50-lecia Sianowskiej Matki na Królową Kaszub oraz 200-lecia świątyni. O godz. 11. 30 odbędzie się Suma Pontyfikalna pod przewodnictwem J. E. Arcybiskupa Celestino Migliore - Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.

Żukowskie Lato Muzyczne

W niedzielę o godz. 16 na placu przy kościele WNMP w Żukowie odbędzie się trzecia odsłona Żukowskiego Lata Muzycznego. Tym razem można będzie posłuchać aranżacji muzycznych do wierszy ks. Twardowskiego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.