Złodziej trafił do aresztu - policja złapała go razem z mieszkańcami Banina

środa, 20 lipca 2016 r., 10:20
fot. archiwum

34-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego trafił na dwa miesiące do policyjnego aresztu. Mężczyzna ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamania. Udało się go złapać dzięki sprawnej akcji mieszkańców Banina i policji.

Złodzieja udało się ująć w sobotę w nocy. Po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z nowo powstających domów w Baninie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia.

- Tam funkcjonariusze ustalili, że sprawca włamania po uprzednim wybiciu szyby wszedł do środka budynku jednak spłoszony nic nie ukradł. W wyniku natychmiast podjętych działań i niezwłocznemu powiadomieniu Policji - mundurowi wspólnie z mieszkańcami Banina oraz funkcjonariuszami straży granicznej zatrzymali sprawcę tego zdarzenia - informuje KPP Kartuzy.

Jak ustalili śledczy nie było to jedyne tego typu zdarzenie, którego dopuścił się mężczyzna na terenie gminy Żukowo. Okazało się, że 34-latek łącznie dopuścił się kilkunastu kradzieży i włamań, powodując straty wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W poniedziałek zatrzymany usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.