Szykuje się weekend pełen ciekawych imprez - znajdź propozycję dla siebie

środa, 20 lipca 2016 r., 14:26
fot. MD-Z

Jarmark Kaszubski w Kartuzach, ChillOut Fest w Chmielnie, Jazz w Lesie i Festyn Przyjaźni - zbliżający się weekend obfitować będzie w interesujące wydarzenia. W naprawdę szerokiej gamie propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Piątek

Jarmark Kaszubski

W piątek w Kartuzach rozpocznie się wielkie święto kultury kaszubskiej. Przez trzy dni w Parku Solidarności podziwiać można będzie dzieła twórców ludowych i wysłuchać ciekawych koncertów. Piątkowa zabawa rozpocznie się o godz. 17 programem dla dzieci pt. "Bocian i Żabka". W programie także recital Ireneusza Kuźmińskiego, występ orkiestry dętej Łapalice, koncerty Mariusza Kalagi i Sławomira.

W sobotę wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 15:30. W sobotnim rozkładzie jazdy znalazły się -
program dla dzieci "Kaczka Cudaczka", występ zespołu folklorystycznego ze Słowacji, program KGW, kabaret kaszubski Purtki i koncert Sławomira Lisowskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Stefano Terrazzino.Tego dnia odbędą się również zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Kartuz.

W niedzielę organizatorzy zapraszają na godz. 16. W programie konkursy dla dzieci, występ kapeli kaszubskiej BAS, występ zespołu folklorystycznego Chmielanie, koncert Dawida Albaaja & D'Lights i Kabaret z Konopii. Na finał imprezy wystąpi grupa Fun Factory - gwiazda muzyki lat 90.

Jazz w Lesie

Miłośnicy muzyki jazzowej obowiązkowo powinni w najbliższy weekend stawić się w Sulęczynie. Odbędzie się tam 21. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz w Lesie". Impreza tradycyjnie już przyciąga swym niesamowitym klimatem setki fanów. Podczas piątkowej odsłony wystąpią Kuba Stankiewicz Trio, Gabriel Coburger Quintet Jean-Paul feat. Ken Norris i Walk Away feat. Mike Russel.

W sobotę natomiast usłyszymy Trio Cofusion Project, Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet - specjalny koncert z okazji 80. urodzin Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Tribute to Janusz Muniak - koncert poświęcony zmarłemu niedawno wybitnemu saksofoniście z Krakowa. Początek koncertów o godz. 20. Cena biletu na piątek to 70 zł, na sobotę - 90 zł, koszt karnetu na dwa dni - 130 zł. Dzieci do lat 13 - wstęp wolny. Dzieci i młodzież do lat 18 - wstęp tylko pod opieką osób dorosłych.

Sobota

ChillOut Fest na plaży w Chmielnie

W sobotę o godz. 16 na chmieleńskiej plaży rozpocznie się święto muzyki reggae. Odbędzie się tam ChillOut Fest. Podczas imprezy wystąpią Rastafajrant, H.U.B.E.R.T., Blu'SKA i TaLLib. W trakcie chilloutu na plaży zaprezentują się kandydatki do tytułu Bursztynowej Miss Lata. Dzień przed koncertami - 22 lipca, przed Centrum Informacji Turystycznej w godz. od 9 do 13 w specjalnie przygotowanym krwiobusie można będzie oddać krew. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku oraz turniej dla dzieci "ChillOut Cup". W dniu imprezy uruchomiony zostanie specjalny rozkład jazdy autobusów na trasie Kartuzy - Chmielno.

Festyn Przyjaźni

W sobotę o godz. 16.30 w Przyjaźni odbędzie się doroczny festyn z mnóstwem atrakcji i muzyki disco polo. W programie znajduje się mnóstwo atrakcji. Podczas festynu będzie można wesprzeć pomorskie hospicjum dla dzieci. W trakcie imprezy wystąpią kabaret Kuńda, grupa Eratox - zwycięzca Disco Star 2015, Power Play. Gwiazdą wieczoru będzie Universe. Po koncercie zabawę do białego rana zapewni grupa Manijoce.

Wieczór Farmera w Sławkach

W sobotę o godz. 19 w Sławkach odbędzie się impreza pod hasłem "Wieczór Farmera". W programie liczne konkursy i konkurencje z nagrodami. Na wszystkich czeka wspaniała zabawa przy gigantycznym ognisku.

Niedziela

Piknik z okazji 5-lecia istnienia Hotelu Spichrz

W niedzielę o godz. 13 na terenie XV-wiecznego zespołu dworsko - parkowego przy Hotelu Spichrz w Borczu odbędzie się piknik urodzinowy z okazji 5-lecia istnienia hotelu. Na gości czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty garncarskie i rękodzieła, pokazy iluzji, konkursy z nagrodami, zumba family & kids. Podczas imprezy swoje talenty kulinarne zaprezentuje szef kuchni Restauracji z Hotelu Spichrz - Tomasz Fierke, znany jako Kucharz z Kaszub. W trakcie zabawy odbędzie się także licytacja i zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Pomorze Dzieciom.

Żukowskie Lato Muzyczne

W niedzielę o godz. 16 na placu przy kościele pw. WNMP w Żukowie odbędzie się przedostatni z koncertów w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego. Tym razem usłyszymy lwowski tercet Galicja Folk Band.

VI Letni Festiwal Muzyki Kameralnej

W niedzielę o godz. 19 w Zabytkowym Drewnianym Kościele w Sierakowicach usłyszeć będzie można koncert w ramach drugiej odsłony VI Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej. Podczas tego spotkania wystąpią: Julia Pruszak - sopran i Patryk Podwojski - organy. W programie utwory J. S. Bacha, A. L. Webbera, L. Stielera i innych.

XIV Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie

Koncertem w niedzielę o godz. 19 w kościele Świętej Trójcy w Sulęczynie rozpocznie się XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Szykuje się prawdziwa muzyczna uczta. Festiwal zainauguruje Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa oraz soliści: Magdalena Chmielecka - sopran, Natalia Walewska - skrzypce, Paweł A. Nowak - akordeon. W programie dzieła operowe i operetkowe, muzyka filmowa, tango oraz znane dzieła muzyki klasycznej. Koncert odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 400-lecia sulęczyńskiej parafii.


MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.