W Kartuzach rozpoczęto Jarmark Kaszubski - Sławomir na finał pierwszego dnia

piątek, 22 lipca 2016 r., 19:27
fot. MD-Z

W piątkowe popołudnie w Parku Solidarności w Kartuzach rozpoczęto trzydniowe święto kultury kaszubskiej. Impreza jest okazją do tego, by poznać dorobek artystów ludowych, wyborną kuchnię gospodyń wiejskich, a przy tym miło spędzić czas i posłuchać muzyki.

Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz twórców ludowych od piątku do niedzieli odwiedzać można w Parku Solidarności. W piątkowe popołudnie rozpoczął się tam Jarmark Kaszubski. Pierwszego dnia imprezy usłyszeć można było m.in. Ireneusza Kuźmińskiego, Łapalicką Młodzieżową Orkiestrę Dętą i Mariusza Kalagę. Gwiazdą wieczoru był Sławomir. Artysta porwał publiczność w rytmach, które sam określa jako rock polo. Publiczność entuzjastycznie reagowała na największe hity muzyka, aktora i satyryka - takie jak "Megiera" czy "Ni mom hektara".

W sobotę wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 15:30 od programu dla dzieci pt. "Kaczka Cudaczka". W programie także - występ zespołu folklorystycznego ze Słowacji, program KGW, kabaret kaszubski Purtki i koncert Sławomira Lisowskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Stefano Terrazzino.

W niedzielę atrakcje w Parku Solidarności czekać będą od godz. 16. W programie konkursy dla dzieci, występ kapeli kaszubskiej BAS, występ zespołu folklorystycznego Chmielanie, koncert Dawida Albaaja & D'Lights i Kabaret z Konopii. Na finał imprezy wystąpi grupa Fun Factory - gwiazdy muzyki lat 90, twórcy takich hitów jak "Doh Wah Diddy", "I wanna be with U" czy "Celebration".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.