Przyjaźń. Wielki festyn w małej wsi - Power Play i Universe zagrali dla tłumów

niedziela, 24 lipca 2016 r., 00:44
fot. AL

Konkursy dla dzieci i dorosłych, kaszubski kabaret oraz spora dawka muzyki w wykonaniu takich zespołów, jak: Eratox, Power Play, czy Universe - między innymi takie atrakcje czekały na licznie przybyłych uczestników Festynu Przyjaźni. Imprezę zwieńczyła wspólna zabawa do białego rana z grupą Manijoce.

Festyn Przyjaźni jest przykładem na to, że nawet w małej wsi, jaką jest Przyjaźń, można zorganizować imprezę na miarę miasta.

- Festyn za mojej kadencji odbywa się już po raz czwarty. Zorganizowanie takiej imprezy to ponad pół roku przygotowań. Podstawa to zbieranie środków. Wiadomo, że taka impreza kosztuje potężne pieniądze, ale sprawdza się. Z roku na rok frekwencja rośnie średnio 20-30 proc. - mówi sołtys Przyjaźni, Krzysztof Kraskowski.

W sobotę na tutejszym stadionie bawiło się około pięciu tysięcy osób. Nie tylko mieszkańców sołectwa, ale też powiatu kartuskiego, czy Trójmiasta.

- Jest rewelacyjnie. Frekwencja dopisała. Właśnie po to organizuję ten festyn, aby ludzie mogli się bawić. Przede wszystkim jest to promocja dla naszej małej miejscowości. Coraz więcej ludzi wie, gdzie leży Przyjaźń - dodaje Krzysztof Kraskowski.

Podczas festyni na scenie pojawiły się, będące na topie, gwiazdy disco polo Eratox i Power Play oraz legendarny już zespół Universe. Podczas wspólnej zabawy nie brakło też kaszubskiego humoru w wykonaniu kabaretu Kuńda oraz licznych konkursów zarówno dla tych małych, jak i nieco starszych uczestników imprezy. Festyn zwieńczyła zaś biesiada z zespołem Monijoce.

Organizatorem Festynu Przyjaźni był Sołtys oraz Rada Sołecka Przyjaźni.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.