Dwóch nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu, jeden spowodował wypadek

wtorek, 26 lipca 2016 r., 10:07
fot. archiwum

W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, 27-letni motocyklista doznał obrażeń w wypadku, który sam spowodował.

W poniedziałek o godz. 16.30 w Borzestowskiej Hucie kierujący motocyklem marki Yamaha, 27-letni mieszkaniec powiatu, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, który kosił pobocze drogi.

- Motocykl zderzył się bocznie z jadącym z naprzeciwka fiatem punto, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. W wyniku tego motocyklista doznał obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27-latek miał prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy. Kierowca punto był trzeźwy - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego w KPP Kartuzy.

Kolejnego nietrzeźwego policjanci zatrzymali kilka godzin później w Tuchomiu. O godz. 19.05 policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Gdyni, który kierował mercedesem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.