Kartuzy. Ulicą Sędzickiego przejedziemy już w piątek

czwartek, 28 lipca 2016 r., 13:44
fot. archiwum/MSz

W piątek zakończą się prace prowadzone na ulicy Sędzickiego w Kartuzach i droga ta zostanie z powrotem włączona do ruchu. Jej otwarcie przyczyni się do częściowego zmniejszenia korków na terenie miasta.

Już od piątkowego popołudnia kierowcy chcący dojechać z Kartuz w kierunku Somonina będą mogły skorzystać ze skrótu przez ulicę Sędzickiego. Jak informuje burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński, wówczas ulica ta zostanie otwarta, zlikwidowany zostanie także nakaz jazdy w prawo na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej z Kościerską.

Modernizacja objęła wymianę dotychczasowych płyt yombo na nawierzchnię asfaltową, przebudowę sieci wodociągowej, budowę kanalizacji deszczowej z separatorem i odwodnienia oraz budowę chodnika na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 224 do przejazdu kolejowego. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 835.445 zł.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.