Kartuska Masakra - Kartuzy Triathlon MTB na Złotej Górze

niedziela, 31 lipca 2016 r., 01:09
fot. MD-Z

Ponad 100 zawodników wzięło udział w Triathlonie MTB, który w sobotę odbył się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Uczestnicy udowodnili, że są "silni ciałem i niezłomni duchem". Musieli przepłynąć 750 m w Brodnie Wielkim, pokonać rowerem dystans 20 km i przebiec 5 km. Zawody wygrał Paweł Czajkowski.

Już po raz drugi amatorzy aktywności fizycznej na Złotej Górze udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przepłynęli 750 m, przejechali rowerami 20 km w trudnym terenie i pokonali biegiem 5 km, wykonując 8 pętli w kompleksie Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu i na koniec do mety zdobywając schody liczące 180 stopni.

Główny start poprzedziły duathlony dla najmłodszych. Dzieci zmierzyły się krótkim odcinkiem biegowym i nieco dłuższym rowerowym.

Reprezentanci powiatu kartuskiego wypadli na zawodach świetnie - Jakub Kuptz ukończył rywalizację na miejscu trzecim, Paweł Klasa ósmym, a Wojciech Pruski - jedenastym.

- To był mój czwarty start w triathlonie w tym sezonie. Te zawody to jeden z najtrudniejszych sprintów w północnej Polsce. Był dość duży dystans pływacki i trudna technicznie trasa rowerowa - MTB. Teren był bardzo błotnisty i mokry. Jeden trudny zjazd i dużo dość ciężkich podjazdów. Schody na koniec potwierdzają tylko słowa, którymi zawodnicy określają ten start - to była prawdziwa kartuska masakra- podkreśla Natalia z Rowerowych Kaszub, która była jedną z dwóch reprezentantek wśród kobiet z powiatu kartuskiego.

- Wielki ukłon należy się organizatorom - Fundacji Silni ciałem Niezłomni Duchem. Na imprezach, które organizują panuje fantastyczna atmosfera, wolontariusze bardzo wspierają zawodników, dzięki czemu czuje się power do samego końca. Triathlony organizowane przez fundację idealnie nadają się dla amatorów, którzy chcą się sprawdzić w tej dyscyplinie. Z miejsca ją pokochają. Kolejne zawody będą w Chmielnie zapraszam wszystkich do udziału, ja będę. Naprawdę warto - dodaje Natalia.

Wyniki z zawodów znaleźć można tutaj.

Triathlon na Złotej Górze miał wyjątkowy finał. Po wręczeniu pucharów - komentator zawodów - Paweł Bondaruk oświadczył się swojej ukochanej. Powiedziała tak! Gratulujemy!

Magdalena Damps-Zdrojewska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.